DENKER.cz

ENG:
Marker, camera, action! Lamborghini Aventador, Chevrolet Corvette Z06 and Porsche 911 RS 4.0. Three icons but three different worlds. And one private show.

DENKER Co., car dealership in Prague, in the heart of Europe, decided to transfer a bit of his passion for cars to make a movie. That is how this video clip started. From our point of view it show these three super sport cars in their own battle. But enough of talking, you'll be your own judge. If you like it you can enjoy it with your friends.

CZ:
Klapka, kamera, jedem! Lamborghini Aventador, Chevrolet Corvette Z06 a Porsche 911 RS 4.0. Tři ikony, přitom tři rozdílné světy. A jedno soukromé představení...

DENKER, prodejce automobilů v Praze, srdci Evropy se rozhodl přenést kousek svého srdečního vztahu k automobilům na filmový pás. Vzniklo tak video, které pod svým vlastním úhlem pohledu vykreslilo tři tyto supersporty ve svém vlastním malém souboji. Ale dost řečí, podívejte se sami... pokud se Vám video líbí, podělte se o zážitek s přáteli.

facebook.com/denker.cz
facebook.com/auta.z.nemecka

Subscribe now: youtube.com/subscription_center?add_user=denkercz

denker.cz
auta-z-nemecka.cz

Making Of Video:
vimeo.com/46410783

Music:
My M.O. - Monkey (HNH Remix)

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…