Посветена ТВ репортерка се скратува од нејзината свадба откако настана силен земјотрес, го зграпчи микрофонот и почна да известува од местото на настанот иако беше се уште во нејзиниот венчален фустан.

Но, наместо да паничи, се покажа нејзиниот новинарски инстинкт и таа започна со работа да известува од местото на настанот.

Повеќе од 5.500 луѓе биле повредени во земјотресот кој го погоди планински округ Лушан малку после 08:00 оваа утро по локално време, а 19 лица се пријавени за исчезнати во пресрет на земјотресот.

Земјотресот е бил со јачина од околу 7 степени.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…