Searching immortality and making our parts constantly which has been continuing through the ages in a life time is a rare opportunity to the human beings given by the universe.

Sequence of the what people lived is same with the universe’s and both of them are in a struggle for continue to their motion. Only problem is when that act will start. And the act provides achieving to the awareness and finding the gate.

It is a question in my mind ever since i started to move. Can we create ourselves in a different times and extents again and again?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çağlardır süren yaşam çizgisinde türümüze ayrılan kısmı sürekli kılabilmek,ölümsüzlüğü aramak insan oğluna evren tarafından sunulan ender bir fırsattır.

İnsanin Yasadıklarının sırası, evrenin yasadıklari ile aynıdır ve ikisi de devinimi sürdürmek adına bir çaba içerisindedir tek sorun hareketin ne zaman baslayacagidir.
Hareket ise farkındalığa ulaşıp geçidini bulmanı sağlar.

Hareket etmeye başladığımdan beri aklımda olan bir sorudur bu. Kendimizi çesitli zaman ve uzam dilimlerinde, tekrar ve tekrar var edebilir miyiz ?

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…