Дорожня дієта

Original: streetfilms.org/mba-road-diet/

Ukrainian dub by lpftv.com for lypneva.com
Озвучено українською

Що таке дієта для дороги? За словами Дена Бердена, фахівця зі зниження інтенсивності руху, «дорога сідає на дієту, коли в неї забирають смугу для руху».

Коли люди уперше чують про дієту для дороги, вони страшенно дивуються: «Якщо дорога матиме на одну смугу менше, хіба наш район стане ліпшим, затори зникнуть?» Здається, що все буде зовсім навпаки. Але насправді якщо в дороги забрати одну чи декілька смуг, транспорт рухатиметься спокійніше, а дорога стане безпечнішою для всіх учасників руху.

Дієти для дороги корисні для пішоходів, адже водії їздять повільніше, а рух машин легше передбачити. Тепер людям простіше перейти дорогу, бо вона стала вужчою, а тротуар – ширшим, а посередині з’явилися острівці безпеки. Від цього виграють велосипедисти: дієти для дороги забирають смугу для авто, але створюють велодоріжку. Власники авто також задоволені: всі їздять повільніше, отож і водії, і пасажири у безпеці. Крім того, на дорозі з’явилися кишеньки для повороту ліворуч, тому водіям не потрібно переїжджати на іншу смугу або чекати, поки авто попереду поверне.

А ще у час малих бюджетів варто пам’ятати ось про що: дієти для дороги – це дуже ефективне поліпшення інфраструктури, яке не потребує багато часу і мало коштує.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…