'Ustalara Saygı' sergisi kapsamında dans performansı
'Ustalara Saygı' sergisi kapsamında dans performansı.
Koreograf: Gülden Erçin Krahn
Dansçılar: Oktay Turan, Duygu Turan, Malik Küçümen, Beril Erbil
Çellist: Orhan Avcı

''USTALAR'A SAYGI'' Sergisi Galeri X’de.
Küratör: Pınar Özsoy
Ustalar:
BEDRİ RAHMİ EYÜBOĞLU, CİHAT BURAK, ERCÜMENT KALMIK, ERDAL ALANTAR, EREN EYÜBOĞLU, HOCA ALİ RIZA, MAHMUT CUDA, MUSTAFA ASLIER, NEŞET GÜNAL, ORHAN PEKER, SENİYE FENMEN, ZÜHTÜ MÜRİDOĞLU

Galeri X, 7 Haziran 2013 tarihinde İstanbul'un Anadolu yakasında Bağdat caddesi, Selamiçeşme’ye taşınıyor.
1998 yılında Harlem/New York’da kurulduğu günden itibaren çağdaş dünya ve Türkiyeli sanatçılara Harlem ve İstanbul Tünel’de ev sahipliği yapan Galeri X, sanat tarihçileri, eleştirmenler ve sanatseverler tarafından halen aynı ilgi ile izlenen, konuşulan ve saygı ile anılan bir kurum olarak sanat dünyasında yerini almıştır.
1973’den bu yana mistisizm ve Sufizm felsefesine odaklanan araştırmalarıyla Mevlana’nın “Barış ve Sevgi” çağrısına 1977 yılından bu güne kadar orijinal soyut kavramsal resimler, enstelasyonlar ve heykeller üreterek yanıt veren Gülsün Erbil’in Selamiçeşme’deki eski atölyesi bundan böyle Galeri X’in yeni mekanı olarak sanat çalıştayları, sergiler ve söyleşilerin yapıldığı bir mekan olarak hizmet verecektir.
Genç içmimar Evrim Erbil tarafından yeniden tasarlanan ve yenilenen atölyenin önemli bir özelliği Bağdat caddesinin ilk modern sanat galerisi olmasıdır.
Galeri X, 2013 Haziran ayının ilk haftasından itibaren çağdaş sanatta öncülük sorumluluğu taşıyan tüm sanat disiplinlerindeki sanatçılara kapılarını açacaktır.
Galeri X ilk etkinliğinde ''Ustalara Saygı'' adıyla çağdaş resim sanatımıza yön vermiş 12 usta sanatçıyla izleyiciyi buluşturuyor...

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…