Czubatka nie jest wysoką górą (326m), zjazd nie jest długi, ale ścieżka ze szczytu w kierunku Brogowicy jest bardzo interesująca.
Pierwsza połowa to zjazd wzdłuż grani, którą ma się po lewej stronie. Ta część to kamienisty wytrzepaniec z kilkoma uskokami, raczej techniczny niż szybki, poprowadzony kilkadziesiąt centymetrów od urwiska, które momentami ma 20-25m wysokości. Smaczku dodaje fakt, że w kilku miejscach jedzie się 10cm od krawędzi ;)
Ta część działa doskonale również w drugą stronę, jako trudny podjazd po kamulcach, z kilkoma stromszymi momentami. W kilku miejscach nie do pojechania (jeszcze ;) )

Następnie szlak skręca w lewo, wjeżdżamy na fajny, ciasny, kręty singielek. Podłoże to warstwa zbitych liści i igiełek więc przyczepność nie jest za dobra; ta sekcja wymagałaby wprowadzenia kilku elementów poprawiających płynność (np mała bandka na pierwszym prawym zakręcie).

Ostatnią 1/4 ścieżka prowadzi praktycznie prosto w dół, to najszybsza sekcja, dzida w dół bez dohamowywania. Zaczyna się małą hopką usypaną przez zwalone drzewo, następnie wpada się w prawą bandę, z której wyskakuje się z całkiem niezłą już prędkością na kolejny jump pad, do budowy którego posłużył pień ściętego drzewa. Oryginalna część szlaku nie pozwalała na zachowanie takiej prędkości, dwa prawe zakręty (za zwalonym drzewem) są pochyłe na zewnątrz i koła się uślizgują. Stąd konieczne było wykarczowanie kawałka zarośli i wyznaczenie alternatywnej linii. Dalej, za hopką z korzenia wpadamy w taki lewy 3, ale dzięki kątowi z jakim najeżdża się teraz w ten zakręt (jadąc alternatywną linią) można go fajnie przyciąć. Krótka prosta i kombinacja krótki prawy 4 przechodzi w lewy 4 zacisk do 3. Trzeba uważać, żeby się nie podniecić za bardzo, bo lewy jest podwójnie podchwytliwy, raz: nie widać wyjścia (zasłaniają krzaki po wewnętrznej) i jedzie się trochę na farta, a dwa, że przyczepność jest średnia (patyczki, szyszki itp) i jest tendencja do wynoszenia z zakrętu. Później dzida w dół, trzeba tylko uważać na obrośnięty trawą pieniek na środku ścieżki, zaraz przed wyjazdem na drogę ;)

Filmik z dedykacją dla Buły, mojego najwierniejszego fana! Dzięki stary za nakręcanie! :D

Link do normalnej jakości:
hostuje.net/file.php?id=38100bd190d99aeea27c85c69e4663ad

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…