Kultúrna rozmanitosť cez jedlo, hudbu a komunitné aktivity. Presne o tom je náš Polievkový festival a my už vieme na aké polievky sa môžeme tešiť. Začíname už budúcu sobotu 12. októbra o 14:00.

Na našu výzvu prihlásiť sa a variť si vlastnú polievku reagovalo mnoho ľudí, a tak si tohto roku budete mať opäť z čoho vyberať. Zástupcovia Francúzskej aliancie uvaria krémovú karfiolovú, Slovensko-český klub chystá Rumcajsovu zelňačku, libanonská komunita pripraví narodeninovú. Ako minulého roku, tak aj teraz sa do varenia zapojili aj Erazmus študenti s ich medzinárodným vývarom aj afgánska komunita opäť pripraví ich pikantnú polievku ašš.

Po prvýkrát však budete môcť ochutnať aj polievku z našej kuchyne, pretože na festivale natrafíte aj na tím Košice 2013. Podporiť polievkový festival prídu aj umelci zo spriazneného mesta kultúry Marseille, ktorí budú mať výstavu v rámci nášho Hello & Goodbye. Vlastnú polievku si navaria aj Rakúšania z Unit Kunstlabor Graz, ktorí stoja takisto za podujatím Hello & Goodbye. Novinkou bude aj paradajková písmenková od spolku Scrabble.

Atmosféra bude doplnená aj o tanečné workshopy ktoré pripraví José Garcia zo Salsa caliente, komunitné podujatia, scrabble kútik aj detský kútik, kde bude tvorivá dielňa s Jankou Bučkovou. Hudobným headlinerom festivalu je česká skupina Terne Čhave, ktorá má za sebou mnohé vystúpenia po celej Európe a tohto roku boli účastníkmi známeho maďarského festivalu Sziget. Ďalšími účinkujúcimi budú aj košický Los Masakeros, alebo Karpatskonemecký zbor.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…