Elementy systemu oparte są na elektronicznych modułach instalowanych w ścianach, które zastępują klasyczne przyciski mechaniczne. Urządzenia komunikują się ze sobą za pomocą jednoprzewodowej magistrali, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania dużej ilości okablowania. Jeden trójżyłowy przewód doprowadza zasilanie i zapewnia komunikację pomiędzy modułami. Wszystkie komponenty systemu komunikują się ze sobą za pomocą tego samego, otwartego protokołu. Klasycznie, choć nowocześnie Instalacja elektryczna jest podobna do klasycznej, a sterowanie odbywa się za pomocą elektronicznych modułów ściennych, które w swojej funkcjonalności zastępują standardowe przyciski mechaniczne.

ONLY oferuje systemy o sterowaniu scentralizowanym lub rozproszonym, co pozwala na elastyczne dostosowanie rozwiązania do potrzeb i specyfiki danego budynku. Dodatkowo istnieje możliwość łączenia tych opcji i stworzenia sterowania mieszanego. W ONLY istnieje możliwość stosowania przycisków bezprzewodowych, które ułatwiają instalację w domach i mieszkaniach z rynku wtórnego. Dzięki temu w tego typu budynkach możemy sterować zarówno
oświetleniem, jak i żaluzjami, roletami czy innymi funkcjami. Łatwość połączenia z Internetem i komunikacji z urządzeniami mobilnymi pozwala sterować systemem ONLY i sprawdzać jego stan z dowolnego miejsca na świecie. System bezpieczeństwa dba, by w przypadku wystąpienia nietypowych zdarzeń wszelkie informacje o alarmach były do nas natychmiastowo przesyłane, a czujniki wycieku gazu i zalania zamknęły odpowiednie zawory.

ONLY zapewnia integrację systemów bezpieczeństwa, automatyki, klimatyzacji/ogrzewania oraz dźwięku w jednym systemie. Pozwala również na automatyzację codziennych czynności w skonfigurowanych scenach, uruchamianych wciśnięciem klawisza. Panele dotykowe w każdym elemencie systemu ONLY mają taki sam, neutralny dla architektury domu wygląd. Dostępne są w trzech kolorach: białym, srebrnym i czarnym. Instalacja elektryczna do systemu automatyki jest prowadzona w sposób konwencjonalny, gdyż załączanie obwodów odbywa się w punkcie wysterowania -- tak, jak wygląda to w przypadku mechanicznych przełączników.
only-pl.pl

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…