خریدار پس از آگاهی از بودجه و توانایی مالی خویش، منطقه ای که دوست دارد در آن زندگی کند را به مشاور خود معرفی میکند. در این مرحله بسیار مهم، مشاور املاک آگاه و دلسوز می تواند نکات مثبت و منفی هر منطقه را با خریدار در میان گذاشته و خریدار با توجه به شرایط خاص زندگی اش از جمله محل کار، مدرسه فرزندان، امکانات شهری، نزدیکی به وسایل نقلیه عمومی و غیره محله اش را انتخاب نماید و مشاور املاک ضمن راهنمایی در مورد مسایل ذکر شده می تواند در مورد پروژه های در دست اقدام و آینده منطقه نیز به خریدار آگاهی برساند.

پس از آن، خریدار و مشاورش به دیدن و بازرسی املاک مختلف میپردازند، در این مرحله نیز آگاهی و دانش مشاور املاک می تواند نقش مهمی را ایفا کند و مهمتر از همه مشاور در مورد قیمت مناسب برای هر ملکی می تواند نظرات قابل توجهی داشته باشد و خریدار را از قیمت بازار آگاه سازد.

پس از انتخاب ملک، مشاور املاک "Offer" یا برگه رسمی پیشنهاد قیمت برای خرید را به دقت خاص تهیه می نماید. در "Offer" تهیه شده مشاور املاک باید از حقوق خریدارش تا جایی که قانون دستش را باز می گذارد حفاظت نموده و سپس با فروشنده و نماینده او وارد مذاکره شود تا به یک قیمت منطقی برسند. در اینجا خریدار مبلغی را به عنوان "Deposit" یا پیش پرداخت میپردازد، اما هنوز معامله قطعی نیست و منوط به برداشتن شروطی هست که معمولا در قراردادها گنجانده می شود. این شروط بستگی به هر قرارداد دارد . شرایطی پیشنهاد میتواند متفاوت باشد اما معمولا دو شرط در اغلب قراردادها وجود دارند، از جمله شرط گرفتن وام توسط خریدار و شرط بازرسی خانه توسط بازرس رسمی ساختمان. مدت این شروط عموما پنج روز است و در پایان این مدت اگر مشکلی پیش نیاید خریدار شروطش را برداشته و معامله قطعی می شود. در صورت قطعی شدن قرارداد، نسخه ای از قرارداد برای وکیل خریدار فرستاده می شود و از اینجا به بعد وکیل وارد عمل شده و کارهای نقل و انتقالات سند و پرداخت مالیاتهای لازم از طرف خریدار را انجام داده و در روز "Closing" مبلغ باقیمانده را به وکیل فروشنده از طرف خریدار پرداخت نموده و کلید منزل را در اختیار خریدار می گذارد.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…