ATÖLYE İstanbul, Türkiye’nin ilk 3d printer atölyesini, 3Dörtgen ortaklığıyla Mixer’de gerçekleştirdi!
ATÖLYE, geleneksel makine tekniklerinden farklı bir altyapıyla çalışan hızlı prototipleme yöntemlerini eğlenceli bir konseptle buluşturdu; “3D Printer | Telefon Kılıfını Kendin Tasarla Workshopu”
Büyük ilgi gören workshopta, 3d printer’ların tarihçesi ve bugün kullanıldıkları alanlar 3Dörtgenin keyifli sunumu üzerinden paylaşıldı. Kolektif bir çalışma düzeninde devam atölyede, birbirinden farklı ve sıra dışı tasarımlar ortaya çıktı. Dünyada sadece teknolojinin değil, popüler kültürün de en büyük simgelerinden biri olan akıllı telefonlara bireysel ifadenin de katılabileceği, tasarımın en eğlenceli hallerinden biriyle deneyimlendi.

We organized the first 3D Printer workshop in collaboration with 3Dörtgen at Mixer Art Gallery in Tophane, Istanbul. Framing an emerging rapid prototyping technology with a story around smartphones, we allowed a dozen participants to become more literate with 2D and 3D visualization softwares. 10 novel smartphone cover designs came out, which are currently being printed and will be shipped to the designers soon.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…