Shqiptarët në Plavë e Guci kanë një histori të veçantë, ata bënë betejat më të rëndësishme kundër pushtimit nga Turku e nga Sllavi, sot ata janë të pushtuar dhe ju kërcënohet asimilimi total. Kjo këngë e Januz Delaj-t sjell për juve histori të heroizmave që kanë ndodhur në këtë trevë të pushtuar.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…