Shqiptaro-amerikanet protestuan kunder Anastas Janullatosit, per fat te keq shume shqiptare ishin bashke me Janullatosin dhe shkuan brenda ne sallen ku i dorezohej titulli Doctor Honoris Causa nga Presidenti i Fordham University. Eshte hera e pare qe shqiptaret e Amerikes te bashkuar protestuan kunder nje krimineli qe po e udheheqe kishen autoqefale shqiptare.
Anastasois Janullatos eshte me grade kolonel ne sherbimin sekret grek i quajtur Asfalia. Ai u perkrah nga politikanet shqiptar dhe arriti te mbijetoje te gjitha tentativat e ortodokseve shqiptare qe ne krye te kishes te vendosej nje Kryepeshkop shqiptar.

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…