Alkmaarse band zet Cavern Club op zijn kop
REGIO | 14 april 2014 | 1 | Door podium de societeit, dichtbij-meeschrijver
ALKMAAR - De Alkmaarse 60’s coverband BacktoBasix heeft afgelopen zaterdag met een kort optreden indruk gemaakt in de legendarische Cavern Club in Liverpool.
Tijdens een weekendje weg in Liverpool voor drie leden van de zeskoppige band ontmoetten zij de Magical Mystery Tour gids, tevens gitarist van de Cavern Club huisband. Nadat bassist Jan Jansen hem een visitekaartje van de band overhandigd had, werd het drietal spontaan uitgenodigd om die avond een aantal nummers te komen spelen uit het bekende 60’s repertoire.
“Het is haast een jongensdroom die uitkomt”, vertelt drummer Gerard Kemp vol trots. “Vooral omdat in deze wereldberoemde club heel veel grote artiesten in de jaren 60 hebben opgetreden en dat wij als coverbandje uit Alkmaar dit ‘heilige’ podium mochten betreden.”
Op de eerste klanken van het Kinksnummer ‘You Really Got Me’ begon het publiek en masse mee te zingen en dit bracht de rest van de bomvolle zaal in beweging. Met o.a. bekende nummers als Route 66, A Hard Day’s Night en Jumping Jack Flash werd het publiek getrakteerd op een boeket pure Britpop klassiekers. Om te komen tot de karakteristieke 60’s sound werd de band bijgestaan door de sologitarist van de huisband. Op zaterdagmiddag 3 mei a.s. vanaf 16.30 uur treedt BacktoBasix op in café De Pilaren aan het Verdronkenoord.
Dit artikel is voor het laatst aangepast op: 14 april 2014