Mekke’nin Fethi’nin üzerinden on yıl geçmeden Diyarbakır İslam toprağı olmuştur. Diyarbakır, Hazreti Ömer (ra) döneminde, İyaz bin Ganem komutasındaki İslam Ordusu tarafından fethedilmiştir. Diyarbakır’ın Fethi zaten bir peygamberler şehri olan Diyarbakır’ı yeniden İslam’a açmıştır.

Diyarbakır’ın Fethi, Anadolu’nun İslamlaşması, İstanbul’un alınması ve İslam’ın Avrupa’ya taşınması
yolunda çok önemli bir hamledir. Anadolu’nun İslamlaşmasını Diyarbakır’ın Fethinden başlatmayan resmi tarih tezi kabul edilebilir değildir. Anadolu’da ve Avrupa’da İslam tarihini bu bölgeden başlatmayan her söz eksiktir. Biz inanıyoruz ki Saraybosna İstanbul’dan, İstanbul Diyarbakır’dan, Diyarbakır Bağdat’tan, Bağdat Şam’dan, Şam Kudüs’ten ve Kudüs Mekke’den kopartılamaz. Bu ayrılık geçicidir ve Endonezya’dan Fas’a İslam Birliği çok yakın bir zamanda gerçekleşecektir.

Künye:
Yapım: Ufuk Prodüksiyon - Yapımcı: Ömer Faruk Yazıcı - Yönetmen: Suat Emuce - Hikaye: Bekir Tekoğlu - Yardımcı Yönetmen: Kemal Abacı - Kurgu&Animasyon: Huzeyfe Ensar Tümtürk - Seslendirme: Uğur Subaşı - Grafik: Mehmet Kaplan - Metin Danışmanı: Muammer Bilgiç

Proje Ekibi: Mehmet Biten, Hasan Demir, Furkan Düzcan, Necmettin Altıntaş, Arif Emre Yıldırım, Furkan Bilgin
Danışmanlar: Abdurrahman Ergin, Serdar Tanas, İbrahim Yatkın, Abdul Vahap Mete, Bilal Medeni
Röportajlar: Aziz Yatkın, Molla Sadullah Ergün, Prof. Dr. Kenan Haspolat, Prof. Dr. Abdurrahman Acar
_______________________________________________
Online Satış: mgvyayinlari.com
Sipariş Tel: 0312 341 22 20

Loading more stuff…

Hmm…it looks like things are taking a while to load. Try again?

Loading videos…