1. "Czekając na sobotę" to dokument o nudzie na prowincji. Tam, gdzie młodym ludziom los w spadku zostawił beznadzieję i niechęć do robienia czegokolwiek poza oczekiwaniem na ten jeden dzień - na sobotę. Jak mówią bohaterowie filmu, sobota jest spełnieniem, ładowaniem akumulatorów na kolejny, monotonny tydzień, odstresowaniem się, piciem i oglądaniem w dyskotece erotycznego show. Sensem życia staje się czekanie. I szukanie kumpla, który zgodzi się w sobotę nie pić i zawieźć starym gratem na pobliską imprezę. Bo sobota jest magią, treścią i celem życia. Dotknięcie erotycznej gwiazdki z dyskoteki, nakręcenie jej występu telefonem komórkowym i oglądanie potem filmiku to tematy do rozmów na kolejny tydzień. A ci, którym nie udało się znaleźć trzeźwego w sobotę, przy piwku, w autobusowej wiacie, sączą opowieści o minionych dyskotekach, o bójkach, dziewczynach i planach, które nie sięgają dalej niż kolejna sobota. / filmweb.pl

  # vimeo.com/16238575 Uploaded 1M Plays 26 Comments
 2. Tricity is an urban area consisting of three Polish cities - Gdańsk, Gdynia and Sopot - on the coast of the Baltic Sea. Inspired by Keith Loutit's "Small Worlds" we decided to make a tilt-shift timelapse, that will open Gazeta Wyborcza Photo Exhibition in Sopot city.
  Special thanks to: SEA TOWERS, BALTIC CONTAINER TERMINAL, GDYNIA MARITIMIE UNIVERSITY, GDAŃSK HISTORY MUSEUM, HOTEL REZYDENT.

  PRODUCTION: Patryk Larwiński & Grzegorz Gospodarek / Gazeta Wyborcza

  MUSIC: COLD CAVE - Life Magazine (An Optimo (Espacio) Mix)

  # vimeo.com/13339553 Uploaded 91.4K Plays 28 Comments

Fajne

Karol

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.