1. # vimeo.com/463010313 Uploaded 31 Views 0 Comments
 2. Srdcom doma o.z. v rámci návrhu zmien volebných procesov navrhlo aplikáciu, ktorá umožní občanovi bezpečným spôsobom overiť, či je oprávnený voliť vo voľbách.

  Oprávneným voličom autentifikovaným pomocou eID (občianskeho preukazu s čipom) aplikácia umožní:
  - požiadať o voľbu poštou (teda o zaslanie hlasovacích lístkov),
  - požiadať o zaslanie voličského preukazu,
  - sledovať stav žiadosti,
  - zrušiť žiadosť (a hlasovať osobne vo voleb. miestnosti).

  Prototyp aplikácie zdarma implementovala spoločnosť Inezis s.r.o. a funguje aj s novou generáciou eID bezkontaktných kariet, ktoré by malo MV SR začať distribuovať od roku 2021.

  vimeo.com/zubo/lepsievolby

  Pozrite si aj ďalšie navrhované zmeny vo volebných procesoch:
  srdcomdoma.sk/srdcom-doma-volby-po-novom-vyssia-bezpecnost-volba-postou-vo-vsetkych-volbach-aj-na-uzemi-sr.html

  #srdcomdoma #lepsievolby #volbapostou #inezis

  # vimeo.com/461166703 Uploaded 467 Views 0 Comments
 3. Tlačová konferencia premiéra Petra Pellegriniho a ministerky vnútra Denisy Sakovej, 10.2.2020

  #somzregionu #srdcomdoma #volimezozahranicia

  # vimeo.com/394165681 Uploaded 296 Views 0 Comments
 4. Desaťtisíce voličov poslalo svoj hlas poštou zo zahraničia. Ak si tak neurobil / neurobila, cestuj na Slovensko a zúčastni sa volieb do NR SR* 29.2.2020!
  Každý, kto požiadal o voľbu poštou, ale jeho hlas nebol včas doručený úradu, môže voliť osobne v deň volieb*.

  * Voliť na území SR môže vo voľbách do NR SR len občan SR ktorý dosiahne v deň volieb minimálne 18 rokov a ktorý má trvalý pobyt na území SR.

  #srdcomdoma #zmenajenadosah

  # vimeo.com/394170344 Uploaded 10 Views 0 Comments
 5. Dňa 8.2.2020 sme zverejnili video, na ktorom ministerka vnútra Denisa Saková (SMER-SD) varuje občanov na predvolebnom stretnutí s občanmi v Považskej Bystrici pred hlasmi "ľudí, ktorí chcú voliť poštou zo zahraničia".
  Ministerka vnútra potvrdila, že ide o jej slová a na tlačovej konferencii dokončila svoj prejav pre novinárov (na konci videa):
  V neposlednom rade musím povedať, že tieto voľby budú zvláštnejšie tým, že máme asi 60-tisíc žiadostí od ľudí, ktorí žijú v zahraničí a ktorí si vypýtali hlasovacie lístky a chcú voliť. Skutočne apelujem na vás, nedovoľme takýmto ľuďom, čo žijú v zahraničí celý čas a čo sa o obraze Slovenska dozvedajú iba z médií, aby spolu s voličmi z hlavného mesta rozhodli o výsledkoch v týchto voľbách.

  Spolu s premiérom Petrom Pellegrinim (SMER-SD) na tlačovej konferencii ešte pritvrdili, keď premiér obvinil občanov v zahraničí:

  „Ľudia v slovenských regiónoch poďte voliť a nenechajte rozhodnúť vybranu hŕstku zo zahraničia, z ktorých mnohí sa na Slovensko nemienia vrátiť. Navštívia Slovensko, len keď si potrebujú opraviť zuby a zdravotné ošetrenie. Aby o voľbách rozhodli ľudia, ktorí sú schopní sa tu mobilizovať,“ vyjadril sa Peter Pellegrini.

  Predsedovi vlády Petrovi Pellegrinimu sa podarilo rozdeliť Slovákov žijúcich v Bratislave a v zahraničí od zvyšku krajiny. Na jeho výrok „V Bratislave sa nežije skutočný život, tak ako sa nežije skutočný život v zahraničí..,” už reaguje aj primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

  # vimeo.com/391721508 Uploaded 282 Views 0 Comments

SrdcomDoma.sk

Samuel Zubo

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.