1. # vimeo.com/30845243 Uploaded 1,203 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode
 2. "Doğu"da ki hayatın MAYAsında aşk vardır. Sadece aşk. Sevgiyi engellerle-erdemlerle özleme, özlemi kavuşmak arzusu ile aşka dönüştüren "sevgi" ile "özlem" arasına kurulmuş bir uygarlık.

  # vimeo.com/34807180 Uploaded 4,956 Plays / / 1 Comment Watch in Couch Mode
 3. Gölcük'ten çıkıp Değirmendere'ye ulaştıktan sonra biraz daha ileri giderseniz Halıdere'ye varırsınız. 1999 depreminde yerle bir olan bu küçük kasaba, yoğun bir gönüllü akışına, sivil yardım organizasyonuna sahne olmuştu. O sırada çekilen görüntülerle, iki yıl sonra gidip çektiklerimizi biraraya getirdik, ortaya bu flim çıktı. Türkiye tarihindeki en büyük sivil gönüllü seferberliğinin bir kaydı bu. Aynı zamanda, başından bu kadar büyük bir facia geçmiş kasabanın bütün bunları nasıl yaşadığının kaydı.

  # vimeo.com/24422698 Uploaded 1,494 Plays / / 2 Comments Watch in Couch Mode
 4. İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisans Proje öğrencileri çalışması:
  Gittikçe muhafazakarlaştığı söylenen bir toplumda yaşıyorken, Asmalı Mescid gibi içkinin ve eğlencenin oldukça serbest olduğu bir bölgenin popüler hale gelmesi konusunu çalışmaya değer bulduk. Kapsamlı bir analiz yapabilmek için, sokaktaki esnaf, bu değişime tanık olmuş Asmalı Mescid sakinleri, bu bölgeye mekan açmış işletmeciler, mekanlara eğlenmeye gelen insanlar ve mekanlarda çalışanlarla birlikte; akademik bir yaklaşım sağlamak ve sosyolojik dinamikleri de anlamak üzere sosyolog ve şehir planlamacı ile görüştük. Yaptığımız görüşmeler, çeşitli / karşıt bakış açıları sağlayarak, Asmalı Mescit’in değişimini ve bu gününü anlamamızda bize yardımcı oldu.

  Hazırlayanlar: ÇAĞLA PINAR TUNÇEL, EREN BİRCAN, NAZLI ÇAPAR
  Proje danışmanı: AHMET SEL

  # vimeo.com/25261453 Uploaded 17.8K Plays / / 13 Comments Watch in Couch Mode
 5. Van'da, çok özel bir atelyede, aileleri için çalışan, terk etmek zorunda kaldıkları köylerindeki hayatı arayan kızlar. Köklerden yapılan boyalar, kilim motiflerinde hayat izleri. Kızların sesinden şahane türküler. Kızlar kilim dokurken çıkardıkları seslerden yapılmış özgün müzik.

  # vimeo.com/8066312 Uploaded 3,686 Plays / / 6 Comments Watch in Couch Mode

BelgeBelleK

BelgeBelleK

Türkiye'de üretilmiş belgeseller youtube.com/user/BelgeBelleK

Browse This Channel

Shout Box

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels. Channels