1. The Detroit Experiment - Think Twice (Original)

  "The Detroit Experiment is the self-titled album resulting from a collaborative project including Carl Craig, Bennie Maupin, Marcus Belgrave, Geri Allen, and Regina Carter. The album is a follow-up to Ropeadope Records' earlier album, The Philadelphia Experiment. Ropeadope later released another follow-up The Harlem Experiment."

  # vimeo.com/27725368 Uploaded 9,150 Plays 2 Comments
 2. --------http://www.facebook.com/RadioPangea -------
  Bize Katılın! Hep Beraber Dünyayı Müzikle Birleştirelim!
  -----------------------------------------------------------------

  Hindi Zahra - Beautiful Tango

  Hindi Zahra'nın "Beautiful Tango" parçasının klibi Usta Yönetmen Tony Gatlif tarafından çekilmiş.

  Hindi Zahra Hakkında (wikipedia)
  Hindi Zahra 1979 yılında Fas'ın Kuribga şehrinde doğmuş doğmuş Fas asıllı bir caz sanatçısıdır. 1993 yılından beri Fransa'da yaşamaktadır. 2010 yılında ilk albümü Handmade'i çıkarmıştır.
  Caz ve dünya müziğini benzersiz bir şekilde harmanlayan genç ve yetenekli yarı Fransız yarı Faslı Hindi Zahra, ona ün kazandıran son albümü “Hand Made”i EMI’dan yayınladı. Amerika, İngiltere ve Avrupa ülkelerinde verdiği konserlerle geniş bir hayran kitlesine sahip genç şarkıcı, Türkiye’de de “Beautiful Tango” parçasıyla ismini duyurmuştu. A’dan Z’ye albümünü tek başına hazırlayan ve The Wire tarafından “yeni Billie Holiday” olarak tanımlanan Zahra, “Bir söz yazıyorum, bir riff çalıyorum, gitarları kaydediyorum, sonra da sözleri üzerine yerleştiriyorum” diyerek bu ‘el emeği, göz nuru’ üretim sürecini özetliyor. Çalışmalarında Fas köklerinden de kopmadığı gözlenen Blue Note sanatçısı Hindi Zahra, performanslarında bendir gibi geleneksel enstrümanlara da yer veriyor. Çok yeni bir şekilde Fransa’nın Grammy’si olarak sayılan Victoires de la Musique ödüllerinde en iyi yeni sanatçı dalında aday olarak gösterildi.

  # vimeo.com/28608446 Uploaded 15.2K Plays 0 Comments

Music

SchrecK *Mïdïnette*

Tout les ADD en Music

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.