1. Film je nahliadnutím do života ľudí postihnutých autizmom, pričom búra všeobecne zaužívané názory spoločnosti na túto vývinovú poruchu.

  WEB: takdalekotakblizko.sk
  FACEBOOK: facebook.com/takdalekotakblizko

  Nevšedný film z prostredia rodín s autistickými deťmi, ktorý odhaľuje každodennú náročnosť života s nimi. Nie je však postavený na výpovediach a dialógoch, ale na konkrétnych bezprostredných situáciách, v ktorých sa zamýšľa nad otázkami rodičovskej a partnerskej lásky ľudí s autizmom. Dokument vznikal sedem rokov v spolupráci s neziskovou organizáciou Autistické centrum Andreas, ktorá sa venuje odbornej a komplexnej pomoci ľuďom s autizmom, ako aj podpore ich rodín.

  RÉŽIA: Jaro Vojtek
  PRODUCENTKA: Barbara Harumová Hessová
  KOPRODUCENTKA: Kateřina Nakládalová
  STRIH: Peter Harum
  KAMERA: Noro Hudec, Jaro Vojtek
  ZVUKOVÝ DIZAJN A MIX: Dušan Kozák
  HUDBA: Michal Nejtek
  NÁMET A SCENÁR: Marek Leščák, Jaro Vojtek

  # vimeo.com/118012455 Uploaded 5,639 Plays 0 Comments
 2. Autism - Recent Development Research Documentary

  # vimeo.com/33816818 Uploaded 210 Plays 0 Comments
 3. Autism Yesterday is a documentary film that explores an emerging truth many parents are discovering: Autism is a reversible condition through a process known as "biomedical intervention".

  Through the eyes of five families and their recovering children, Autism Yesterday chronicles heart-wrenching stories of despair, hope, and recovery.

  This 30-minute documentary shares the remarkable story of children recovering from autism -- perhaps the most important health issue of our time.

  # vimeo.com/3443801 Uploaded 65.7K Plays 10 Comments

Autism

Thomas Hayek

All about ASD

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.