1. Disco polo wywodzi się z małych polskich miast i wsi. Zyskuje na popularności i zdobywa nowe przyczółki. A ostatnio zdobyło parę warszawskich klubów.

  # vimeo.com/63669718 Uploaded 692 Plays 0 Comments
 2. Warszawa widziana oczami obcokrajowca. Amerykanka Jodie Baltazar mieszka na warszawskim blokowisku. Stara sie ułożyć sobie życie w Polsce, która jest dla niej krajem dosc egzotycznym. Ten film to część projektu "Z Miasta Warszawa" o życiu w stolicy.------------------------------------ Warsaw seen with the eyes of a foreigner. An American woman lives on the socialist-era housing estate and figures out the way to be happy in Poland. Part of "Warsaw Stories", project about life in Warsaw.

  # vimeo.com/54011802 Uploaded 2,530 Plays 0 Comments
 3. Około 500 tysięcy osób dojeżdża codziennie z innych miast do pracy w Warszawie. Film opowiada o grupie przyjaciól dojeżdżających z Łodzi, Skierniewic i Żyrardowa. Jest to część serii reportażowej o życiu w Warszawie wykonywanej dzięki stypendium z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  # vimeo.com/37462546 Uploaded 1,936 Plays 0 Comments
 4. # vimeo.com/34374514 Uploaded 762 Plays 0 Comments
 5. Wika Szmit ma 74 lata i trzy razy w tygodniu prowadzi dyskotekę w klubie "Bolek" w Warszawie, uczęszczaną głównie przez emerytów. Wika jest najstarszą DJ w Polsce.

  # vimeo.com/34292238 Uploaded 1,623 Plays 0 Comments

Z miasta Warszawa

Short Docs Media Plus

Fotoreportaże i krótkie filmy dokumentalne o mieszkańcach stolicy i jej najbliższych okolic. Projekt wspierany jest przez stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Storna internetowa projektu: zmiastawarszawa.blogspot.com

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.