1. Uploaded
 2. İngiltere'de Manchester şehrinde 1883 yılında kurulmuş köklü fakat 1950'lerden sonra düşüşe geçmiş futbol kulübü Stockport County'nin 1989'da el değiştirmesinin ardından köklü bir değişim gerçekleşti. Yeni yönetim anlayışıyla içinden çıktığı topluma dönen ve sosyal sorumluluk projeleri ile toplum ile bağını güçlendiren kulüp, zamanla seyirciyi yeniden tribünlere çekmeyi başardı.
  4. ligde mücadele eden kulüp büyük diye tabir edilen kulüplerimizden daha vizyoner bir şekilde yönetildi aslında. Dünyada futbol rekabetinin belki de en yoğun olduğu bölge olan Manchester çevresindeki potansiyelini bir yere kadar genişletebilen kulüp, yeni iş fırsatları geliştirebilmek amacıyla Çin'e açılmayı seçti... Çılgınca gibi görünen bu fikri uygulamada da başarılı oldu. Öyle ki, Stockport County aynı dönemde Çin'e turneye gelen Manchester United kulübünden daha fazla seyirciyi tribünlere çekmeyi başardı.
  Sürekli irdelenen Manchester United ve Barcelona gibi popüler örneklerin dışında bir vaka analizi vermek istedim... Kulübün Çin'de gittiği bölgenin Türklerin yoğun olduğu Uygur bölgesi olması da bir başka ilginç konu...

  # vimeo.com/18115539 Uploaded
 3. # vimeo.com/31427563 Uploaded 282 Plays 0 Comments
 4. Here is the official highlight video made by Radek Pšurný, Dis. I am sure you will like it.

  # vimeo.com/29146504 Uploaded 11.7K Plays 9 Comments
 5. # vimeo.com/27084495 Uploaded 2,772 Plays 1 Comment

Spor Endustrisi

sporlab

Spor endustrisi ile ilgili roportaj, belgesel, video vs.

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.