1. Film rejestruje spotkanie z panem Marianem, tym samym, który był bohaterem dokumentu Krzysztofa Kieślowskiego pt. "Z punktu widzenia nocnego portiera" z 1977 roku.

  # vimeo.com/45627918 Uploaded 483 Views 0 Comments
 2. Portret fabrycznego strażnika, fanatyka dyscypliny, człowieka o niemalże faszystowskich poglądach, który pragnie totalnej kontroli.

  # vimeo.com/45733693 Uploaded 153 Views 0 Comments
 3. Film pokazuje trzy różne losy jednego człowieka, trzy potencjalne życiorysy jednej osoby. Witek urodził się w czerwcu 1956 roku w Poznaniu, jego ojciec brał udział w strajku. Obaj przenoszą się do Łodzi, gdzie Witek uczy się i rozpoczyna studia medyczne. Ojciec umiera, jego ostatnie słowa brzmią: "nic nie musisz".

  # vimeo.com/45747951 Uploaded 376 Views 0 Comments
 4. Film dokumentalny przedstawiający sylwetkę jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów - Krzysztofa Kieślowskiego. Obraz został zrealizowany w mazurskiej wsi Poręby, w domu wieloletniego przyjaciela i współpracownika Kieślowskiego - Jacka Petryckiego. W filmie, reżyser opowiada o swoim życiu, produkcjach oraz współczesnym świecie.

  # vimeo.com/45747950 Uploaded 215 Views 0 Comments
 5. Wywiady z Polakami. Ludzie w różnym wieku i różnych zawodów odpowiadają na pytania kim są i czego pragną. Chcą podobnych wartości: wolności, sprawiedliwości, demokracji. Oglądamy ludzi myślących uczciwie, ''łączących się ku dobremu'', jak mówi jedna z wypowiadających się osób.

  # vimeo.com/45747747 Uploaded 170 Views 0 Comments

Śladami Kieślowskiego

Rafał Toborek

Oficjalny kanał serwisu Śladami Kieślowskiego (http://kieslowski.info)

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.