po kapitalizmie

Paulina Szkudlarek, Neorodziny i postrodziny na wolnym rynku, spotkanie w ramach projektu po kapitalizmie, moduł: teoria, kółko samokształceniowe

# vimeo.com/44519702 Uploaded 73 Plays 0 Comments

Follow

po kapitalizmie

Bunkier Sztuki

Nagrania spotkań w ramach projektu po kapitalizmie odbywających się w Bunkrze Sztuki.

„Wyobraźmy sobie obszar, w którego obrębie do pewnej populacji dociera, że gromadzenie kapitału bez końca nie jest ani możliwe, ani pożądane, i w związku z tym wierzy…


+ More

Nagrania spotkań w ramach projektu po kapitalizmie odbywających się w Bunkrze Sztuki.

„Wyobraźmy sobie obszar, w którego obrębie do pewnej populacji dociera, że gromadzenie kapitału bez końca nie jest ani możliwe, ani pożądane, i w związku z tym wierzy ona, że inny świat nie tylko jest, ale musi być osiągalny. W jaki sposób taka zbiorowość powinna wejść na drogę ku innym rozwiązaniom?
Oczywiście, że to utopijne! Ale co z tego! Na nic innego nas nie stać”.
David Harvey, Enigma kapitału i kryzysy kapitalizmu, Oxford University Press 2010, s. 229, 231 (tłum. Aneta Rostkowska).

Projekt realizowany w nowej przestrzeni Bunkra Sztuki. W ramach czterech ściśle ze sobą związanych modułów – miasto, teoria, sztuka i życie codzienne – chcemy zastanowić się nad możliwością stworzenia systemu gospodarczego alternatywnego względem istniejącego obecnie. Zapraszamy do współpracy miejskich aktywistów, artystów, ekologów, filozofów, socjologów, jak również wszystkich tych, których nie zadowala status quo, a postmodernistyczną ironię chętnie zastąpiliby krytyczną utopią, rozumianą nie jako hegemoniczna wizja rzeczywistości, lecz jako narzędzie twórczej refleksji nad przyszłością.

Projekt realizowany we współpracy z następującymi środowiskami: DoxoTronica, „Nowy Obywatel”, „Nowe Peryferie”.
Pomysłodawczynie projektu: Anna Bargiel, Cecylia Malik, Aneta Rostkowska
Kuratorka: Aneta Rostkowska (rostkowska@bunkier.art.pl)

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Browse This Channel

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.