# vimeo.com/93247350 Uploaded 168 Plays 0 Comments

Follow

Lotus Sanat

Lotus Sanat

Lotus Sanat, Eğitim ve Gezi Merkezi
Lotus Sanat; başta fotoğraf ve sinema sanatları olmak üzere sanatsal etkinlikler (sergi, gösteri, film gösterimi, söyleşi, vb.) gerçekleştirmektedir. Etkinliklerin temel amacı; sanatsal üretimlerin izleyiciye, sanatsevere…


+ More

Lotus Sanat, Eğitim ve Gezi Merkezi
Lotus Sanat; başta fotoğraf ve sinema sanatları olmak üzere sanatsal etkinlikler (sergi, gösteri, film gösterimi, söyleşi, vb.) gerçekleştirmektedir. Etkinliklerin temel amacı; sanatsal üretimlerin izleyiciye, sanatsevere ulaşmasını sağlamanın yanı sıra tartışma ortamları da yaratarak sanatın gelişmesine katkı sağlamaktır.
Lotus Eğitim; özellikle yetişkinlere yönelik sanat eğitimleri gerçekleştirmekte. Eğitim çalışmaları yoluyla başta fotoğraf sanatı olmak üzere sanatın ülkemizde gelişimine ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir. Sanat eğitimleri yanı sıra ise fotoğraf ve sinema sanatları ile “hobi” düzeyinde ilgilenenlere, bu sanatları hobi düzeyinde öğrenmek isteyenlere yönelik eğitim çalışmaları da yapılmakta.
Lotus Gezi; fotoğraf deneyimlerini geliştirmek isteyen ilgililere yönelik, uygulama amaçlı fotoğraf gezileri organize etmektedir. Bu geziler aracılığı ile ülkemizin doğal ve tarihi güzelliklerinin, kültürel değerlerinin, insanımızın yaşam biçimlerinin ve koşullarının görüntülenmesi de hedeflenmekte.
Lotus Stüdyo; firmaların gereksinim duyduğu tanıtım fotoğraf ve film çekimlerini, özenli ve özel yaklaşımla portre fotoğraf çekimlerini gerçekleştirmekte.
Lotus; kurumsal bir yaklaşımla ve butik tarzda çalışmalar gerçekleştiriyor.
Lotus çiçeğinden ilham alarak, saflığımızı ve temizliğimizi koruyarak, bize katılan dostlarımıza bereketli bir atmosferde kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam sunmayı hedefliyoruz. Lotus; bir sanat ve eğitim merkezi olmanın ötesinde, insanı ve doğayı kutsayan yaşam kültürünün paylaşılacağı bir kulüp ortamı olmayı hedeflemekte.
Sürekli kirletilen ve yaşam dinamikleri yok edilmeye çalışılan dünyamızda kendisini bu kirlilikten korumayı başaran dostlarla birlikte olabileceğiniz Lotus Sanat’da buluşmak üzere.
Kuruluş Öykümüz

Lotus Sanat, Eğitim ve Gezi Merkezi; Eylül 2008′de, İstiklâl Caddesinde, Şahin Dirican tarafından kuruldu. Başlangıç dönemindeki çalışmalarını, Şahin Dirican’ın kurucu ortaklarından olduğu ve Bağdat Caddesinde faaliyetlerini yürüten Fotoğraf Atölyesi (http://www.fotografatolyesi.com.tr) ‘nin Taksim Şubesi olarak başlattı.
Nisan 2009′da İstiklâl Caddesinden; Taksim’de olmasına karşın, Taksim’in ve İstiklâl Caddesinin kalabalık ve gürültülü ortamından uzakta olan Gümüşsuyu’ndaki ulaşımı ve araç parkı kolay, bahçe katındaki yeni adresine taşındı. Yeni mekânla birlikte başlayan yeniden yapılanma sürecine katılan dostlarla birlikte; daha özgür, yeni anlayışlara ve değişikliklere açık olabilmek, fotoğraf dışındaki sanat dallarına ve çalışmalarına da ağırlık verebilmek için resmi adı olan “Lotus Sanat” markasıyla yola devam etme kararı alındı.

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Browse This Channel

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.