1. Zobacz relację z części zainicjowanej przez krakowskie OMki akcji, której celem jest ochrona dzikiego sadu na Starym Podgórzu w Krakowie!

  # vimeo.com/49198535 Uploaded
 2. Posłuchajcie mieszkańców Podgórza i innych dzielnic. Zobaczcie, co i dlaczego jest dla nas ważne! Zwracamy się z ogromną prośbą o poparcie podczas środowego głosowania Rady Miasta POPRAWKI DO UCHWAŁY O PRZYJĘCIU PLANU KRASICKIEGO-ORAWSKA, według której pokazany w relacji teren przeznaczony jest na zieleń z możliwością budowy na jego części parkingu. Liczymy na was! Do zobaczenia:)

  # vimeo.com/49196094 Uploaded
 3. Przyłączcie się do Akcji Poziomka! 8. września - 10.00 - MECHANICZNA POZIOMKA! 9. września - PIKNIK połączony z badaniem preferencji mieszkańców. 12 września - WIZYTA w Urzędzie Miasta podczas głosowania Rady Miasta:)

  # vimeo.com/49033900 Uploaded
 4. W mediach pojawiły się różne informacje udzielane przez przedstawicieli Rady Miasta, które często były sprzeczne z informacjami, które posiadałyśmy. Postanowiłyśmy porozmawiać z kimś, kto dobrze zna dzielnicę i potrzeby jej mieszkańców oraz historię planów dotyczących terenu dzikiego sadu, o który walczymy. Porozmawiałyśmy z Tomaszem Kołomyjskim, członkiem Rady Dzielnicy. Bardzo dziękujemy za tę rozmowę. Otrzymałyśmy wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie nasze pytania:)

  # vimeo.com/48913372 Uploaded
 5. Z przymrużeniem oka pytamy bywalców i mieszkańców krakowskiej dzielnicy Podgórze, co sądzą o możliwości uprawiania roślin w ich dzielnicy. Sonda była zainspirowana pomysłem OMek i mieszkańców dzielnicy, by część pełnego zieleni terenu, który zgodnie z planem miasta ma zostać zabudowany, przeznaczyć na ogólnodostępny ogród miejski. Losy dzikiego sadu wciąż stoją pod znakiem zapytania. Zainicjowana została AKCJA POZIOMKA, której celem jest ocalenie zagrożonego terenu oraz zachęcenie władz miasta do uwzględniania głosu mieszkańców i ekspertów w planach dotyczących naszego miasta.

  # vimeo.com/48823454 Uploaded

Obywatel Mama

Obywatel Mama TV

Filmy, sondy i wywiady związane z aktywnością mam w sferze publicznej. Nie tylko dla mam!

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.