זיגמונד פרויד: הרצאה מקוונת על מבנה הנפש

זיגמונד פרויד: הרצאה מקוונת על מבנה הנפש

Anat Rimon Or PRO

את השאלות המופיעות כאן נתתי בקורס קודם, ניתן להשתמש בהן כשאלות מדריכות לקריאה

שאלה מספר 1

מוכר וידוע המשפט: "כל ילד צריך גבולות". פרויד, ובעקבותיו מחנכים שמקבלים את הביקורת של הוגי אסכולת פרנקפורט, היה מסכים לאמירה זו. אולם הוא היה מסביר לנו שאם…


+ More

את השאלות המופיעות כאן נתתי בקורס קודם, ניתן להשתמש בהן כשאלות מדריכות לקריאה

שאלה מספר 1

מוכר וידוע המשפט: "כל ילד צריך גבולות". פרויד, ובעקבותיו מחנכים שמקבלים את הביקורת של הוגי אסכולת פרנקפורט, היה מסכים לאמירה זו. אולם הוא היה מסביר לנו שאם אנו חפצים בגידול ובטיפוח של האינדיבידואל, עלינו להציב גבולות מסוג מסויים. באילו גבולות עלינו להתמקד אם אנו חפצים בטיפוח האינדיבידואל?

שאלה מספר 2
במדינה מסויימת מושקעים משאבים רבים ומאמצים רבים בחיזוק ערכי המוסר והנורמות, כמו גם בטיפוח הציות להם בבתי הספר. הדבר נעשה במטרה להשיג חברה בטוחה וללא אלימות. לפי פרויד, האם הדרך הננקטת במדינה זו היא דרך נכונה להשיג את המטרה של חברה בטוחה וללא אלימות?

שאלה מספר 3
. א.ס. ניל ייסד והנהיג את בית הספר הדמוקרטי הראשון: סאמר היל. ניל היה פסיכואנליטיקן במקצועו, והכיר את תורתו של פרויד על בוריה. הוא שאף לכונן את תלמידיו כאזרחים מסופקים ויצירתיים ולכן הוא איפשר לתלמידים לקיים יחסי מין בבית הספר. כיצד עולה מעשה זה בקנה אחד עם תורתו של פרויד?

עבודה נעימה

ענת

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.