Parazit v městském prostředí

Bydlím ve městě a město bydlí ve mě. Oko je orgánem vzdálenosti a hmat smyslem blízkosti. Dohromady tvoří můj dojem města
v linii zvuků.

Při rozkrývání tématu Parazit v městském prostředí mi otevřela moje oči (nebo spíše moje ruce) kniha Oči kůže od Juhani Pallasma.
Nedělám z člověka parazita, který škodí. Nedívám se na něj jako na úmyslného příživníka. Spatřuji v něm něco, co se snaží ztotožnit s děním okolo a zasahovat do něj s tím nejvyšší svědomím. Člověk je úžasný druh. Umí myslet a cítit.

Celá tato kniha 140 00 - 11. 1. 1991 je o parazitu, který hledá svoje místo, ale zda-li ho najde, není už důležité. Dívá se kolem sebe, žije z pár sekund i celé hodiny a miluje svůj život. Dělá chyby, umí se radovat a snaží se bojovat s hmotnými hodnotami.

Člověk jako jediný parazit má svoji strukturu mimo tělo. Já mu ji chci vrátit. Chci si vrátit sebe sama. Na následujících pár listech jsem já. Umím si brát zpátky svoji strukturu, ale tohle je poprvé, co ji vtiskuji na papír.

Struktury respektuji, podporuji, vnímám. Stávají se mojí součástí a já jejich.

Uploaded

Ročník 2013

NCSD 2013

Videa přidaná k dílům přihlášeným do Národní ceny za studentský design 2013.

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.