1. # vimeo.com/71146295 Uploaded 11 Plays 0 Comments
 2. Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'nin "401. Nağme: Yolsuzluk" konulu sohbetinde, cemaat için yapılan itham ve iftiralar için yapmış olduğu ve bir takım basın-yayın organları tarafından çarptırılan karşılıklı lanetleşme (mülaane) tam kısmı. Bu 6 dk lık video izlendiğinde Hocaefendinin kendisini de içine koyarak bir mülaane yoluna gittiği anlaşılmaktadır.

  Burada bir şey demek aklıma geliyor. Şimdiye kadar hiç dememiştim. Eğer bu mevzuda bir kısım arkadaşlar kendilerine verilen imkanlarla.. onlar nisbet yapıyorlar, falan filan diyorlar, f diyebilirler, g diyebilirler, ç diyebilirler, d diyebilirler.. diyorlar.. bulaştı bulaşmadı mülahazasıyla, belki cinayet sayılabilecek bir kısım icraatta bulunuyorlar. Şöyle demek geliyor yani içimden.. demeden kendimi alamayacağım. Hiçbir zaman da demek istemediğim bir şeyi demek geliyor içimden. Yoksa Doktor İkbal gibi, Hazreti Pir-i Muğan gibi, tel’ine, bedduaya “amin” dememek, onları etmemek genel şiarımızdır. Fakat eğer hakikaten bu olumsuz şeylerin üzerine giden arkadaşlar.. kimse onlar tanımıyorum, binde birini bile tanımıyorum.. bu işin üzerine “Hukukun ve aynı zamanda sistemin, dinin ve aynı zamanda demokrasinin gerektirdiği şeyler bunlardır.” deyip arınma adına, yıkanma adına, temizlenme adına, kirlerin öbür tarafa kalmasına meydan vermemek adına bir şey yaparken dinin ruhuna aykırı bir şey yapmışlarsa… bize de nisbet ediyorlar, dolayısıyla ben bizi de onların içinde görerek diyorum.. dinin ruhuna aykırı bir şey yapmışlarsa, yaptıkları şey Kur’an’ın temel disiplinlerine aykırıysa, Sünnet-i Sahiha’ya aykırıysa, İslam’ın hukukuna aykırıysa, modern hukuka aykırıysa, günümüz demokratik telakkilere aykırıysa.. Allah bizi de onları da yerlerin dibine batırsın, evlerine ateş salsın, yuvalarını başlarına yıksın. Ama öyle değilse, hırsızı görmeden hırsızı yakalayanın üzerine gidenler, cinayeti görmeyip de masum insanlara cürüm atmak suretiyle onları karalamaya çalışanlar.. Allah onların evlerine ateşler salsın, yuvalarını yıksın, birliklerini bozsun, duygularını sinelerinde bıraksın, önlerini kessin, bir şey olmaya imkan vermesin.

  Uploaded 12.4K Plays 0 Comments
 3. Habil ve Kabil kavgasi gibi ayni seyler devam ediyor. 1993 paralel devlet diyenlere cevap.

  # vimeo.com/84162401 Uploaded 425 Plays 0 Comments
 4. Hocaefendi abd, israil ve avrupa devletleri gibi insalık(!) adına faaliyet gösteren ülkeler hakkında ki düşüncelerini, kendi ceddimizle kıyaslayarak ifade ediyor.. dinleyelim..

  # vimeo.com/26002298 Uploaded 1,443 Plays 0 Comments
 5. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı (GYV) Başkanı Mustafa Yeşil, Türkiye'de son dönemde demokrasi ve hukuk devleti konusunda kaygı verici gelişmelerin yaşandığını söyledi. Yeşil, "En üst düzeydeki siyasilerce dile getirilen, nefret suçu oluşturan söylemlerle toplum gerilmekte ve kasten kutuplaştırılmaktadır." dedi.

  http://www.gencadam.com

  Uploaded 20 Plays 0 Comments

Fethullah Gülen Hocaefendi

rkeles

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.