1. BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, kimyasal silah kullanıldığı iddialarını araştırmak üzere Şam’a gönderilen BM Heyeti’nin Cumartesi günü Suriye’den ayrılacağını söyledi.

  Avusturya’nın başkenti Viyana’da temaslarda bulunan BM Genel Sekreteri Ban, Suriye’de incelemelerde bulunan BM ekibinin araştırmalarını tamamlaması için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu, ve kimyasal silah kullanıldığı iddialarına verilecek tepki üzerinde karara varılması öncesi herkesin fikrinin alınması gerektiğini ifade etti. Ban, BM Heyeti’nin yarın da incelemelerine devam edeceğini ve Cumartesi sabahı Suriye’den ayrılacağını belirterek, heyetin, çıkarılan raporu aynı gün kendisine ileteceğini bildirdi.
  Pendik Haber - pendikhaber.com.tr
  Pendik TV - pendiktv.com.tr
  Pendik Radyo - pendikradyo.com.tr
  Adres Haber - adreshaber.com.tr

  # vimeo.com/73372666 Uploaded 9 Plays 0 Comments
 2. Şam’ın Doğu Guta bölgesinde çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği kimyasal saldırıya ait olduğu iddia edilen video sosyal paylaşım sitelerine bomba gibi düştü. Videodaki görüntülere göre saldırıyı rejim yansılı ordunun gerçekleştirdiği öne sürülüyor.

  Şam’ın doğu Gouta bölgesinde düzenlenen kimyasal katliama ait olduğu öne sürülen görüntüler ortaya çıktı. Amatör kameraya yansıyan görüntülerde iddiaya göre Şam’ın Mezze askeri havaalanında bir vinç yardımıyla bir kamyona yüklenen kimyasal bomba ateşleniyor. Bir süre sonra rejim yanlısı bir askeri kamyon, ordu mensubu askerlerle birlikte olay yerinden ayrılıyor. Sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanan videoda füzenin Doğu Gouta bölgesine gönderilen kimyasal füze olduğu iddia ediliyor.
  Pendik Haber - pendikhaber.com.tr
  Pendik TV - pendiktv.com.tr
  Pendik Radyo - pendikradyo.com.tr
  Adres Haber - adreshaber.com.tr

  # vimeo.com/73371425 Uploaded 3 Plays 0 Comments
 3. Suriye’nin başkenti Şam’da rejim yanlısı hava kuvvetlerine ait bir savaş uçağı böyle vuruldu.

  Şam semalarında uçan Suriye Hava Kuvvetlerine savaş uçağı Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından düşürüldü. Düşen uçağın daha önce boşaltılan yerleşim birimine düşmesi olası faciayı önledi. Uçağın düşme anı değişik açılardan amatör kameralar tarafından saniye, saniye kaydedildi.

  # vimeo.com/73369130 Uploaded 9 Plays 0 Comments
 4. ABD Başkanı Barack Obama, Suriye konusunda atılacak adımlar üzerinde henüz bir karara varmadığını ancak kimyasal saldırıları Suriye rejiminin gerçekleştirdiğini tespit ettiklerini söyledi.

  # vimeo.com/73368586 Uploaded 3 Plays 0 Comments
 5. Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Suriye’ye yapacağı hava operasyonu için geri sayım başlarken, Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı, 8. Ana Jet Üssü’nden havalanan 4 adet F 16 savaş uçağı sınır boyunda keşif uçuşu yaptı.

  Hava harekatı öncesinde Diyarbakır’dan havalanan Türk jetleri Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesi ile Suriye sınırı boyunda 2 saat süreyle keşif uçuşu yaptı. Savaş uçaklarının keşif uçuşuna mühimmatlı çıktığı ve olası olumsuzluklara karşı ‘Vur’ emriyle havalandıkları belirtildi. Dün akşam havalanan ve yaklaşık 2 saat boyunca keşif uçuşu yapan Türk jetlerinin sorunsuz bir şekilde üslerine geri döndükleri belirtildi.

  # vimeo.com/73368335 Uploaded 9 Plays 0 Comments

Pendik TV

Pendik Patent

Pendik Haber - pendikhaber.com.tr
Pendik TV - pendiktv.com.tr
Pendik Radyo - pendikradyo.com.tr
Adres Haber - adreshaber.com.tr

http://twitter.com/pendikhaberTR
http://twitter.com/PendiktvTR
http://twitter.com/pendikradyoTR
http://facebook.com/onlinependik
http://facebook.com/pendiktvTR

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.