1. Sergey, a former Soviet marine, was once 1,70 m high. Now he watches the world from the height of one meter.
  While preparing the ship for a mission he had to work waist-deep in the snow. Because of frostbites and gangrene an amputation was necessary. There were neither anesthetics nor proper care. In 10 years Sergey’s limbs were amputated 29 times. He wished only not to survive the next procedure. Then a miracle happened. Now Sergey’s wish is to open a center for disabled people ­– a real home. ‘The world seen from one meter perspective is much nicer’, says Sergey and smiles.

  # vimeo.com/52925603 Uploaded
 2. Wyróżniony na wielu festiwalach filmowych (KFF, Grand Press, Melchiory) dokumenty Fundacji "Głos Ewangelii" w reżyserii T. Wiszniewskiego.

  Bohater filmu – Siergiej, były marynarz radzieckiej floty, miał kiedyś 170 cm wzrostu. Dziś patrzy na świat z wysokości jednego metra. W czasie przygotowywania okrętu do "pokojowej misji" w Angoli Siergiej musiał pracować w trzydziestostopniowym mrozie, stojąc po pas w śniegu. Odmroził sobie obie ręce i nogi. W rany wdała się gangrena, konieczne były operacje.

  W ciągu dziesięciu lat Siergiej przeszedł 29 zabiegów amputacji kończyn. W szpitalach nie było lekarstw ani środków przeciwbólowych. Niektóre amputacje przeprowadzał sam – "na żywca", znieczulając się butelką wódki, po kawałku obcinał sobie żyletką palce u rąk. Nienawidził swojego życia. Przed każdą kolejną operacją miał nadzieję, że ta będzie ostatnia, że nie obudzi się już z narkozy. Takie było wówczas jego marzenie.

  Teraz, po latach – wspomina z uśmiechem – wie, dlaczego Bóg przeprowadził go przez to wszystko. Chce pomagać innym, tłumaczy, że w każdych okolicznościach można nauczyć się żyć, można znaleźć rozwiązanie z pomocą Boga. Świadczy o tym jego obecne życie – to, jak były marynarz Siergiej pokonuje słynne schody z filmu Eisensteina "Pancernik Potiomkin", prowadzi kombajn, gra w piłkę z synem…

  Fundacja "Głos Ewangelii" - aby rozwijać produkcję wartościowych dokumentów, potrzebujemy Twojego wsparcia. Więcej na gospel.pl

  # vimeo.com/78253689 Uploaded

Filmy dokumentalne / Documentaries

Fundacja Głos Ewangelii Plus

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.