1. İstanbul Ticaret Üniversitesi Üretim Araştırmaları Kulübü yine aktif kulüpler arasında iddasını, kaliteli ve büyük etkinliklerle sürdürdü. İşte Kahve Araları, Teknik Gezileri ve Eğitim Duraklarını göreceğiniz videomuz. Videomuzun sonunda yer alan bölümde ise ITO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın, Murat YALÇINTAŞ' ın bizi anlatan sözleri ve Ceyhun Yılmaz Şov da ki konuşmalarımız bulunmakta

  # vimeo.com/36229640 Uploaded 6,280 Plays 0 Comments
 2. İstanbul Ticaret Üniversitesi Üretim Araştırmaları Kulübü 22 Aralık 2011 tarihinde Canlı Yayında Ceyhun YILMAZ' ın konuğu oldu. Düş Kütüphaneleri' nin anlatıldığı ve milyonlara ulaşıldığı bur organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yayında Düş Kütüphaneleri projesi' nin bir kitap toplama kampanyası olmadığına vurgu yapıldı, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrencileri olarak Projemizin Rafınan Bilgisayarna, Perdesinden Halısına bir kütüphane kurulumu olduğu belirtildi. Facebook, Twitter dan destek alındığı ve İTİCÜ Öğrencileri olarak projemizi milyonlara duyurduğumuz yayın için bizleri ağırlayan Ceyhun YILMAZ' a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  # vimeo.com/34093414 Uploaded 18 Plays 0 Comments
 3. İstanbul Ticaret Üniversitesi Üretim Araştırmaları Kulübü olarak, 07.05.2011 tarihli Mesut Yar ile “Uyan Türkiye” programındaydık.

  Mesut Yar ile Uyan Türkiye
  Mesut Yar’ ın programında bulunan Star TV kupasının yanına Üretim Araştırmaları Kulüp logolu kupamız koyuldu ve yayının başından sonuna kadar, hafta sonlarının en yüksek reytingli programlarından biri olan Uyan Türkiye‘ de ekran önündeydi. Ayrıca, Üretim Araştırmaları Kulübü‘ nün sosyal sorumluluk projesi olan Düş Kütüphaneleri Projemizin afişi 1 dk lık bir süre boyunca Mesut Yar ile duyuruldu. Bu duyuru esnasında İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrencileri vurgusu yapıldı. Afişimizde bulunan iletişim numarası sayesinde hemen yardım etmek isteyenler ulaştı. Program konuklarından Mehmet beyde projeye yardım yapacağını açıkladı. Yayın sonunda ise programı Mesut Yar bir jesti ile bizimle kameralar önünde bitirdi.

  Kulüp olarak geldiğimiz bu noktada, bu güne kadar oluşturduğumuz en iyi konseptlerden biri olan KAHVE ARASI konsepti sayesinde, bir diğer konseptimiz Sosyal Sorumluluk kapsamındaki Düş Kütüphanleriprojemize reklamı en yüksek reytingli kanallardan Star Tv de gerçekleştirdik. Yine bu projemiz için 30 adet rafı Kahve Aramıza gelen Banvit Kurucu başkanı Vural Görener karşıladı. Kütüphanelere sadece kitap toplamak olarak bakmadığımız için gereken 2 adet bilgisayarı ise bir diğer Kahve Arası misafirimiz Simit Sarayı CEO’ su Haluk Okutur bey karşıladı.

  Bir kahvemizin hatrına gerçekleşen bu güzel olaylar için Üretim Araştırmaları Kulübü adına tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
  BAHADIR KAYA

  # vimeo.com/23403013 Uploaded 334 Plays 0 Comments
 4. İstanbul Ticaret Üniversitesi Üretim Araştırmaları Kulübü, British Eurolang ile ortak sosyal sorumluluk projesi olan Düş Kütüphaneleri' nin ilkini gerçekleştirmek için Mardin' deydi. Mardin Savur Lisesi ve Midyad 75.yıl İMKB İlk Öğretim Okulu bu sene Düş Kütüphaneleri projesi kapsamında kütüphaneleri yenilenecek okullar olarak belirlendi. Proje kapsamında gereken kitaplar 15 Şubat 2011 ve 10 Mayıs 2011 tarihleri arasında toplandı. Proje sadece bir kitap toplama kampanyası olmadığı için, kütüphanelerin raf ve bilgisayar ihtiyacının karşılanması gerekiyordu. Gerekli raflar Banvit Kurucu Başkanı Sayın Vural Görener, bilgisayarlar ise Simit Sarayı Ceo' su Haluk Okutur tarafından karşılandı. Projemiz hafta sonlarının en yüksek reytingli programlarından olan Mesut Yar ile "Uyan Türkiye" programında ve Akşam gazetesi köşe yazarı Burhan Ayeri tarafından köşesinde milyonlara ulaşmıştır.

  Savur Lisesi, Mardin' in Savur ilçesindeki tek lise olup, kütüphanesi yıllar önce kurulduğu için okunabilir kitap sayısı az ve rafları çok eskiydi. Topladığımız kitaplar hakkında Mardin Savur Lisesi Edebiyat Öğretmeni Mehmet Selman Hamidi şunları söylemiştir:
  "Artık öğrencilerimiz, gerek dünya edebiyatı gerekse Türk edebiyatından roman ve hikayelerle rüyaları süslenecek, Okuyacakları şiirlerle belki şiir sanatını öğrenebilecek ve en önemlisi, Üniversitesine sınavına hazırlanırken kaynak kitap arayışında bulunmayacaktır. Belkide onlar yarınların valileri öğretmenleri, doktorları olacaktır."
  Savur Lisesi kütüphanesine İstanbul Ticaret Üniversitesi' nin 10. yılı olması sebebiyle İstanbul Ticaret Üniversitesi 10.yıl Kütüphanesi ismi verilmiştir. Kütüphane açılışı ise Savur Lisesi öğrencileri, öğretmenleri, Mardin Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yönetim Kurulu ve Savur Milli Eğitim Müdürü eşliğinde gerçekleştirlip öğrencilerin mektuplarının takdimiyle son bulmuştur.
  Mardin Midyat ilçesinde bulnan 75.yıl İMKB İlk Öğretim Okulu ise kütüphanedeki kitapların okunabilirliği açısından dezavantajlıydı. Yeni kütüphane ile birlikte ilk ve orta öğretim çağındaki öğrencilerin kitaplarla olan samimiyetinin artması ve kitapların okunabilirliği sağlanmış oldu. Kütüphane, İstanbul Ticaret Üniversitesi Üretim Araştırmaları Kulübü Kütüphanesi adını almıştır. Kütüphane açılışı ise okul aile birliği başkanı, öğretmenleri, öğrencileri, müdürü ve müdür yardımcıları eşliğinde açılmıştır.

  Bu güzel projede bizlerin yanından hiç ayrılmayan ve orada bizi en iyi şekilde ağırlayan Davut Akbegü ve Seydo Akbegü' ye, öğretmenlerimize Üretim Araştırmaları Kulübü ailesi adına çok teşekkür ediyorum.

  Bahadır Kaya
  Üretim Araştırmaları Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı

  # vimeo.com/24356848 Uploaded 148 Plays 0 Comments
 5. Üretim Araştırmaları Kulübü

  En son yapılan Türkiye'nin En Aktif Kulüpleri yarışmasının finalistidir (Türkiye Geneli 700 den fazla kulüp arasında ilk 10).

  Türkiye Genelinde Duyulan Düş Kütüphaneleri Projesine İTO, Fedex Kargo, UPS Kargo, Simit Sarayı,Intel,Banvit, British Eurolang, Türkiye Yazarlar Birliği, Profil Kitap firmaları sponsor olmuşlardır.
  Yine Bu Projede Türkiye Genelinde yerel ve ulusal basında bir çok yerde okulunun ve kulübün adını duyurmuştur.

  Kurulduğu Günden beri, üyelerine staj, tezlerini yapacakları firma ve iş imkanı yardımında bulunmuştur.

  Kulübün Çözüm ortakları ve sponsorları sayesinde öğrencilere özel eğitim indirimleri sağlamıştır.

  Kulübün Genel Sponsorları ise
  Sponsorlar
  British Eurolang, Kahve Dünyası
  Çözüm Ortakları
  İstanbul Ticaret Odası, Foreign Trade Line, Türk
  Kızılayı

  http://www.iticuuak.org

  # vimeo.com/49268242 Uploaded 140 Plays 0 Comments

BAHADIR KAYA

Bahadır KAYA

Bahadır KAYA hakknıdaki videoları buradan bulabilirsiniz.

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.