1. Bolo to nakrúcanie na miestach, ktorých názvy mnohým Slovákom asi nič nepovedia: Skalistý potok, Štefanová, Večná robota. To, čo som v tých hĺbkach našiel neboli ani tak obrovské priestory, ale čestní a skromní ľudia, ktorí objavovaniu zasvätili život. Nenápadní, no bohatí na zážitky, aké dokáže ponúknuť len tvrdá drina. Vniknite s nami do utajeného podzemia Slovenska. Možno sa vrátite obohatení o pokoru jaskyniarov voči sile prírody. Začnete chápať ich chvenie z poznania, že tam pod povrchom sa môžu nachádzať svety, ktoré sú ďaleko väčšie, než si dokážete predstaviť...
  Pavol Barabáš

  # vimeo.com/17979771 Uploaded 4,060 Plays 2 Comments
 2. Vo svete ho uznávajú, doma o ňom vie len málokto. Peter Valušiak, má za sebou zhruba dve desiatky výprav do polárnych oblastí sveta. V roku 1998 sa mu s troma Rusmi podaril (ako prvým v histórii) výkon z kategórie snov: prejsť bez cudzej pomoci od brehov Ruska naprieč zamrznutým morom Arktídy cez Severný pól až k brehom Kanady. Dlhé roky ho vábi ďalšia výzva, o ktorú sa už niekoľkokrát pokúšal. Chce prejsť naprieč Antarktídou cez Južný pól. Film Polárnik je portrétom človeka, ktorý sa pokúša prežiť sám na najchladnejšom kontinente.

  # vimeo.com/89593139 Uploaded 3,923 Plays 0 Comments
 3. Len desať kaňonov na svete má hodnotenie zážitkovosti vyššie ako 3,9. Medzi ne patrí aj kaňon Lodrino v Ticine vo Švajčiarsku. V auguste v roku 2014 tam pôsobila prvá slovenská kaňoningová skupina v zložení: Miro Dušek, Jaro Holeček, Paľko Černý, Viktor Doletina a Pavol Barabáš. Prešli v tejto lokalite päť kaňonov: Lodrino, Pontirone, Osogna, Cresciano horný i dolný úsek.

  # vimeo.com/104846078 Uploaded 7,196 Plays 2 Comments
 4. Adventurous trip on the unknown African river leads to the unique Suri tribe. During the journey we get to know people decided to fight for their traditions and way of life. Film Suri is a reflection on their future, and on massive extinction crisis of human cultures. The cultural diversity is necessary for the survival of civilization in the globalized world.

  # vimeo.com/140916831 Uploaded 1,333 Plays 0 Comments
 5. So stovkou kíl na chrbte sa brodia v snehu, odolávajú búrke i víchrici. Tatranskí nosiči zásobujú vysokohorské chaty za každého počasia. Ich práca je nielen remeslom, ale paradoxne i cestou k vnútornému pokoju. Odhaľme poznanie najstaršej generácie tatranských nosičov. Možno pochopíme, prečo ostali poslednými mohykánmi na európskom kontinente. A možno sa dozviete niečo viac aj o vlastnom náklade, ktorý všetci nosíme.

  # vimeo.com/155951647 Uploaded 11.8K Plays 2 Comments

ADVENTURE

Pavol Barabas

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.