1. Ürünlerimizi satın alan müşterilerimizin genelde bizlere ilk sorduğu soru “mıknatısımın hangi kutbu kuzey hangi kutbu güney”dir.

  Kutup Nedir?

  Her mıknatısın kuzey ve güney olmak üzere iki kutbu vardır. Tek kutuplu mıknatıs bulunmamaktadır. Eksensel olarak kutuplandırılmış bir disk mıknatısı ele alalım. Diskin herhangi bir yüzeyine N (kuzey) diğer yüzeyine S (güney) yazabilirsiniz. Ama hangisinin hangisi olduğuna nasıl karar vereceksiniz?

  Mıknatıslar manyetik terapilerde kullanılırken kutuplar daha çok artı ve eksi olarak adlandırılırlar. Güney kutbu genellikle + kuzey kutbu ise – olarak nitelendirilir. Biz bu yazıda daha çok Kuzey (N) ve Güney (S) kutbu terimlerini kullanacağız ve bunları nasıl bulacağınızı açıklamaya çalışacağız.

  http://www.NeoHobi.com

  http://neohobi.com/blog/miknatisin-kutuplarini-nasil-belirlersiniz/

  # vimeo.com/10868217 Uploaded 8,217 Plays 0 Comments
 2. ExtremeCube ile nelerin nasıl yapıldığını keşfedin...

  # vimeo.com/10577450 Uploaded 9,792 Plays 1 Comment
 3. ExtremeCube ile tanışın, yeni bağımlılığınız olmaya aday...

  # vimeo.com/10576873 Uploaded 3,867 Plays 1 Comment
 4. ExtremeCube ile neler yapabilirsiniz? Bu sihirli neodymium mıknatıslar ile yapabilecekleriniz hayal gücünüz ile sınırlı...

  # vimeo.com/9125143 Uploaded 2,404 Plays 0 Comments
 5. ExtremeCube ile neler yapabilirsiniz? Bu sihirli neodymium mıknatıslar ile yapabilecekleriniz hayal gücünüz ile sınırlı...

  # vimeo.com/9124843 Uploaded 1,211 Plays 0 Comments

NeoHobi.com & ExtremeCube.com

ExtremeCube

Neodymium mıknatıs tutkunları buraya...

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.