1. Lea Vivot je kanadská sochařka českého původu. Narodila se 25. února 1948 jako Drahomíra Hekelová v Horní Temenici v Československu.

    Typické jsou pro ni bronzové sochy v životní velikosti na náměty párů milenců, rodičů s dětmi a podobně, často kontroverzní a provokativní. Součástí mnoha těchto skulptur jsou bronzové lavičky. Některé náměty se opakují v různých městech.

    Zajímavosti ze života: Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze. V roce 1968 se provdala za argentinského studenta Alberta Antonia Vivot. Komunistický režim ale jejich lásce nepřál, Antonia vyhostili a paní Vivot zakázali vycestovat. Jelikož jedno z životních kréd paní Vivot zní Láska, jakož i tvorba, hranice nezná, rozhodla se ještě téhož roku emigrovat. Ukryla se v kufru Alfy Romeo italských turistů a přejela hranice, pryč od ruských okupantů. Z ruské šedi se dostala do slunné Itálie, kde absolvovala kurzy modernisty Marina Mariniho na akademii výtvarných umění (Academia di Brera) v Miláně. Z Itálie pokračovala za velkou louži, aby se setkala se svým manželem. Bohužel však zjistila, že její láska, kvůli které procestovala půl světa již nežije. Nakonec se usadila v Kanadě, kde potkala svého budoucího manžela a otce svých dvou synů. © JARMART Productions.

    # vimeo.com/140541267 Uploaded 13 Plays 0 Comments

JARMART

jarmart

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.