1. Spotkanie z Rafałem Syską, autorem książki Filmowy neomodernizm, a także filmoznawcą Miłoszem Stelmachem oraz organizatorami MFF T-Mobile Nowe Horyzonty Romanem Gutkiem i Joanną Łapińską. Rozmowa o kinie milczenia, emocjonalnego dystansu, melancholii i osamotnienia, czyli kinie nowohoryzontowym, które odkrywał przed polskim widzem wrocławski festiwal (zaczynając w Sanoku i Cieszynie). Filmowy neomodernizm jest książką, która wskazuje na korzenie tendencji (zwanej też slow cinema), mechanizmy produkcyjne i dystrybucyjne, a także na jego główne cechy narracyjne i tematyczne. Bohaterami książki są wybitni twórcy współczesnego kina artystycznego: Aleksander Sokurow, Béla Tarr, Bruno Dumont, Tsai Ming-liang, Carlos Reygadas i wielu innych.

    # vimeo.com/102034944 Uploaded 175 Plays 0 Comments
  2. Rozmowa z Lou Ye - reżyserem słynnego Suzhou i pokazywanego na festiwalu Masażu niewidomych. Jest zaliczany do grona Szóstej Generacji reżyserów chińskich. Tłem jego filmów są Chiny, ich piękno i trudna rzeczywistość oraz dynamiczne przemiany, za którymi próbują nadążyć bohaterowie uwikłani w skomplikowane losy.

    # vimeo.com/102042787 Uploaded 60 Plays 0 Comments

Gazeta Cafe - 14. T-Mobile Nowe Horyzonty

MFF Nowe Horyzonty PRO

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.