1. акція, 2014
  матеріали: 450 паперових корабликів, виготовлених з передвиборчої агітації

  Акція передбачала сплав Дніпром 450 паперових корабликів - по одному для кожного народного депутату згідно з конституційним складом Верховної Ради, - виготовлених з розповсюджуваної містом передвиборчої агітації. Проведена 2 листопада 2014 року, через тиждень після парламентських виборів, акція знаменувала черговий відхід у минуле пустих обіцянок і програм, створених лише для електоральних перегонів. Місце й час проведення - ранішня година в холодний сезон у Гідропарку - передбачала залучення як глядачів лише запрошених учасників та невеликої кількості випадкових свідків - рибалок, моржів-нудистів, човнярів. Усунення від участі широкого загалу ставило за мету уникнення “активістського” і мас-медійного аспекту, роблячи політичний посил надбанням лише вузької аудиторії.

  Назва “Куди вода…” походить від ритуального замовляння “куди вода - туди і сон”, що, сказане на воду, яка біжить, мало забрати й можливі негативні наслідки нічного марева. В даному контексті “куди вода” лише констатує напрямок руху політичних програм.

  ---------------------------

  action, 2014
  materials: 450 paper ships, made from electoral agitation

  The sence of action is the rafting down the Dnipro river of 450 paper ships – one for each peoples deputy, member of Ukrainian parliament. The ships were made from the agitation materials, distributed in Kyiv. Holded on November 2, the week after the elections, action signified the temporal nature of political programs. Created only for the election, they always go away after the election.

  Place and time of the action (early in the cold morning far away from city center) disposed the participation of broad masses, preventing activistic and mass-media effects, so political message was addressed directly to certain audience and random witnesses.

  ‘Whither Waters Run’ – is a part of traditional ritual phrase, preventing the negative effects of nightmare. Here this is only the statement of the direction of political programs after the elections.

  # vimeo.com/129215594 Uploaded 37 Plays 0 Comments
 2. Documentation of action, 2014, Kyiv.

  Liza Korniichuk's shot.

  # vimeo.com/129155129 Uploaded 12 Plays 0 Comments
 3. Человек с табуреткой
  акція-перфоманс, 2014

  учасники: Катерина Возниця; медіатори, охоронці та відвідувачі PinchukArtCentre
  відеозйомка: Наталка Юрчишин

  Простір галереї чи музею – це насамперед експозиція. Експозиція – від латинського expositio – іменника, похідного від дієслова exponere – виставляти наперед, пропонувати, виявляти, прояснювати.

  Отже, це щось, що пропонується, представляється нам, і, водночас, пояснюється, яким саме воно є, яким ми маємо його сприймати.

  Симптоматично, що ті, кому експозиція адресована, найчастіше бачать саме те, що їм запропоновано. Видимим виявляється тільки експоноване. Інтерпретація “автора” експозиції, якщо й залишається неясною для відвідувачів, то все одно затуляє/затіняє все інше в цій експозиції присутнє, як її елемент чи як супровід. Інтерпретація щонайменше скеровує увагу відвідувача саме на експонати й експлікації до них.

  Ані медіатори, чия функція “доносити”, “розтлумачувати” інтерпретацію “автора” експозиції, ані тим більше охоронці, чия функція охороняти експонати експозиції – позбавлені цієї уваги.

  З іншого боку, увага до них, якби вона й виникала, була б позначена цією “експозиційністю” – особливим типом уваги – уваги до речі-виставленої-для-мене-на-показ – де все, що не є експонатом, є, умовно кажучи, “вітриною”.

  Вітрина може бути незручна для огляду, але самій вітрині аж ніяк не може бути незручно. Вітрина може не втримати експонат – але це означатиме лише, що “автор” експозиції неправильно розрахував силу, який експонат, як об’єкт, що має масу, чинить на горизонтальну опору чи вертикальний підвіс.

  Виставлене назовні можна сприймати тільки через його зовнішній, представлений бік – поверхнево. Опозиція зовнішній/внутрішній у цьому разі стосується не самого “об’єкта”, навпаки: зовнішній бік – це те, що представляється – експозиція; внутрішній же – це сам “об’єкт” чи то пак суб’єкт, який перебуває в тіні прояснення. Поверхня – це те, чим покривають “речі”, перетворювані в експонати.

  # vimeo.com/130025713 Uploaded 25 Plays 0 Comments
 4. Медіатори
  акція, 2014-триває

  Слово “медіатор” прорвалося у вітчизняний обіг відразу в декількох варіантах вжитку. І якщо у сфері інтерпретаторів мистецтва колектив PAC фактично монополіст, то посередництво у конфліктних ситуаціях залучило до себе несподіваних учасників.

  Заява Алевтини Кахідзе, пов’язана з її участю в Маніфесті, про те, що вона медіатор, викликала певне пожвавлення серед медіаторів постійної зайнятості. Відповідною реакцією стала відправка художниці основних медіаторських регалій того часу - бейджу та значку - разом з супровідним листом. Цей акт створив нову комунікативну ситуацію, показав спосіб відмінного залучення учасників до процесу медіації, і в той самий час - ілюстрацією хиткості нових запроваджуваних термінів.

  На відео задокументована реакція Алевтини Кахідзе. Акція все ще триває, оскільки започаткована комунікація не перервана - наша група в даний момент очікую обіцяну письмову відповідь художниці.

  # vimeo.com/129959642 Uploaded 13 Plays 0 Comments

Медіатори

Ievgenii Kazak

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.