1. Film o Tomku Kowalskim, współzałożycielu Hostelu Poco Loco w Poznaniu stworzony przez jego dziewczynę Agnieszkę i ich najbliższych przyjaciół.

  Tomek był wulkanem energii, osobą niesamowicie zmotywowaną do wykorzystywania każdej chwili i możliwości w życiu. Był człowiekiem, który inspirował nas każdego dnia, a przede wszystkim sprawiał, że wierzyliśmy w to, że nie ma rzeczy niemożliwych na świecie, że wszystkie marzenia można zrealizować - wystarczy chcieć i działać.

  W filmie występuje rodzina Tomka, jego dziewczyna Agnieszka i grupa najbliższych znajomych. Chcemy Wam pokazać Tomka takim jakim był naprawdę i takim jakiego chcemy żebyście zapamiętali. Film jest wesoły - bo Tomek był wesoły.

  Mamy nadzieję, że po jego obejrzeniu też dostaniecie kopa do działania :)

  Przeczytajcie co Tomek sam napisał o sobie:

  "Turystyka i Rekreacja na UAM, oprócz rozwoju intelektualnego pozwoliła mi podróżować i rozwijać moją największą pasję jaką są góry i wszystko co z nimi związane. Rodzice i brat zaszczepili we mnie pasję do wspinaczki i podróży dzięki temu od najmłodszych lat miałem do czynienia z przygodami

  W 2003 roku wyruszyłem po raz pierwszy autostopem poza granice Polski. Ta dwutygodniowa wyprawa za niecałe 50 euro pozwoliła mi przekroczyć niewidzialną granicę, uwierzyć, że mogę pojechać dalej, a kiedy w następnym roku zdobyłem Mont Blanc stwierdziłem, że mogę też wejść wyżej. Od tego czasu odwiedziłem już 6 kontynentów i wszedłem na 6 z 9 szczytów Korony Ziemi, której zdobycie jest moim dziecięcym marzeniem. Otrzymałem też prestiżową Nagrodę im. Andrzeja Zawady i dzięki niej prawie udało mi się pobić rekord w zdobywaniu "Śnieżnej Pantery"- 5 szczytów siedmiotysięcznych byłego ZSRR

  Mieszkałem kilka miesięcy w Genui, Manchesterze, Nowym Yorku, Brisbane i kanadyjskim Squamish pracując w różnych, czasem dziwnych sytuacjach. Oprócz wspinaczki i alpinizmu (rekord w czasach świetności VI.3) uwielbiam biegać na długie dystanse (na koncie już kilka ultramaratonów) i uprawiać każdą inna formę aktywności fizycznej, czego kwintesencją są rajdy przygodowe w których startuję jak tylko mam okazję. Jestem fanatykiem filmowym i dzięki temu mam bardzo rozbudowaną wyobraźnię. Zawsze mam plan B i wierze w szczęśliwe zakończenia. "

  Tomek był jednym z członków wyprawy na Broad Peak zimą 2013. Polscy wspinacze przez dwa miesiące walczyli z górą, próbując stanąć na jej szczycie jako pierwsi w historii himalaizmu w trudnych warunkach zimowych. 6 marca, po zdobyciu szczytu, w trakcie drogi powrotnej, Tomek wraz z Maćkiem Berbeką zaginęli i nie powrócili do bazy.

  ***
  Ogromne podziękowania dla Tomka Gajewskiego za ogromną ilość czasu i energii, jaką włożył w montaż tego filmu :)))

  # vimeo.com/75295301 Uploaded 132K Plays 10 Comments

Ulubione

Robert

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.