1. Про рейдерство, як про явище в Україні знають практично всі, кожний пересічний громадянин, провівши певнй час перед телевізором, може безпомилково визначити способи, якими користуються рейдери. Перш за все – це проведення альтернативних зборів акціонерів на яких як правило змінюють керівництво підприємства, і закінчується це все силовим захопленням підприємства. Світова економічна криза, нестабільність в державі, недосконалість нашого законодавства приводить до різкого збільшення кількості рейдерських захоплень. І ситуація в нашій країні нагадує часи пізньої перебудови. З цією лише різницею,що тоді героями виступали бритоголові братки, а сьогодні їх місце зайняли дуже часто люди в погонах. А тактику і стратегію розробляють фахівці кафедри економіки, досить часто зі званням, і тема корпоративних захоплень притаманна тим країнам, які розвиваються. Але в Україні тема рейдерських захоплень набула розмаху епідемій, яку навіть з грипом порівняти не можна. Наявність корпоративної суперечки – ось, що потрібно рейдеру для успішного захоплення підприємства.
  Рейдерське захоплення туристичного комплексу «Захар Беркут» у Сколівському районі, що належало ТзОВ «Октант» було проведено за всіма ознаками рейдерського мистецтва. Спочатку 5 січня 2009року скликаються альтернативні збори підприємства, на яких не було кворуму, але це не турбувало рейдерів. У протокол вписується один з співзасновників ТзОВ «Октант», який нотаріально стверджує, що участі у позачергових зборах ТзОВ «Октант» 5 січня 2009р. не брав, жодних документів не підписував. Але хто у нашій державі за підробку документів поніс покарання? Хоча і дипломи підробляли і з такими підробленими дипломами працювали заступниками СБУ. А тут, подумаєш, протокол зборів підробив.
  Юрист юридично-консалтингової фірми «Юридична ліга»:
  - Вищим органом ТзОВ є загальні збори учасників. Процедура скликання таких зборів регламентується Цивільним кодексом, господарським кодексом, а також Законом «Про господарські товариства». Загальні збори учасників складаються з учасників, які є засновниками цього товариства. Рішення на цих зборах приймається учасниками шляхом голосування. Кількість голосів визначається відповідно до їх частки зазначеної в відповідних статутних документах. Однією з основних умов проведення зборів і їх легітимності є наявність кворуму. Кворум зборів визначається за результатами реєстрації їх учасників, які прибули на ці збори. Відповідно перед початком зборів учасники які зявилися на ці збори реєструються в секретаря зборів, який зазначає хто з учасників прибув або їх представник, кількість голосів якими вони володіють і в відповідному реєстрі учасник, або представник учасника проставляє свій підпис. Відповідно до ст.60 Закону «Про господарські товариства» загальні збори учасників є повноважними, якщо на них присутні учасники, які в сукупності володіють більш, як 60% голосів.
  На час коли відбувалися збори, на час, коли відбувалося силове захоплення бази відпочинку «Захар Беркут» всі документи і печатка, всі установчі документи, довідка з статистики і свідоцтво про реєстрацію, довідки з податкових. Всі атрибути, які необхідні фірмі знаходилися в директора ТзОВ «Октант» Савицького В.М. доступу до них не мав ніхто і вони не могли бути використані ніким.
  Сфальсифікованим протоколом зборів позачергових загальних зборів ТзОВ «Октант» новоспечений директор Артемов Ігор В’ячеславович укладає договір з приватною охоронно-юридичною фірмою «Аутпост». Укладає не маючи на руках жодних інших документів.
  Адвокат охоронно-юридичної фірми «АУТПОСТ»:
  -пане Ярослав, не буду я Вам надавати коментар, тому що не має такої в нас потреби. Поки що ніяких коментарів ми Вам давати не будемо, тому що це є наші взаємовідносини з замовником, які становлять комерційну таємницю. А коментар, який Ви хочете, може Вам надати будь-який юрист чи адвокат.
  -нас цікавить перелік документів, які Ви вимагаєте від замовника, для того щоб укласти з Вами угоду.
  -Такими документами згідно ліцензійних умов є документи, які підтверджують повноваження особи, що підписує договір і документи, які підтверджують повноваження замовника, права на об’єкт, який виступає об’єктом охорони.
  -Чи було Вам надано ці документи паном Артемовим, який заключив з Вами угоду, чи це є також комерційна таємниця.
  -По всіх об’єктах, в тому числі по об’єкту «Захар Беркут» всі документи нам були надані, оскільки без таких документів ми не приступаєм до охорони.
  Як видно із клопотання до Сихівського районного суду м.Львова представника нового керівництва пана Потинського А.М.
  - До єдиного державного реєстру юридичних осіб внесені відповідні зміни щодо керівника Товариства 25 лютого 2009року;
  - Отримано нову довідку головного управління статистики – 27 лютого 2009 року;
  - Отримано нову довідку про взяття на облік платника податків – 27 лютого 2009 року;
  Всі зміни правдами і неправдами зроблені після 25 лютого 2009року, а договір з охоронно-юридичною фірмою «АУТПОСТ» підписано на 1,5 місяці раніше 9 січня 2009р.

  # vimeo.com/139122459 Uploaded 314 Plays 0 Comments
 2. 5 березня 2009року співласник вийшов на вулицю і побачив, що є люди в уніформі «Аутпост», в цивільному, Шийко був.
  Директор комплексу громадського харчування туристичної бази «Захар Беркут» приїхала і побачила, що охорона зовсім інша, дуже велика кількість людей на першому пості ТК «Захар Беркут». По території бази «Захар Беркут» ходило дуже багато людей в формі і без форми, людей чужих, коли вона підійшла до Шийка і спитала: «що сталося, що в нас на базі війна?» Шийко сказав, щоб вона пройшла в актовий зал (готелю «Захар Беркут») і Він познайомить її з директором, вона пішла і Шийко представив: Артьомов Ігор В’ячеславович – новий директор, представив юриста і багатьох – що це охорона різна. Людей було багато, близько 50чоловік приїхало з ним. Ці певні люди ходили по готелю («Захар Беркут»), по ресторану по базі «Захар Беркут», пильнували нас, чи кого. Ходили спостерігали за всім. Була напружена обстановка. Люди всі були в стресі. Зібрали всіх в конференц-залі і сказали, що віднині в них інший директор Артьомов – громадянин РОСІЇ. Для всіх людей це було незвично і було дивно. Люди були в напрузі і дивились на все це, як на якесь чудо.
  Журналісти намагались поспілкуватись з організатором цього процесу з паном Орестом Шийко. Пан Орест прибув у супроводі двох юристів і на запитання журналістів відповідати відмовився. Його юристи намагалися втягнути журналістів у дискусію щодо корпоративного конфлікту, але дати відповідь на те, яким чином була посталена печатка на договорі з охоронною фірмою «АУТПОСТ-3» 9 січня 2009р. та на протоколі зборів 5 січня 2009року. Адже на той час печатка була у сейфі генерального директора Савицького В.М. , та як довести участь у роботі зборів власника ТзОВ «Октант», юристи не захотіли. Журналісти все-таки очікують на відповідь пана Шийка.
  В нашій країні, як це не прикро визнавати є всі передумови для шаленого розквіту рейдерства.
  Перш за все – це не досконалість нашого законодавства і законодавства корпоративного. По друге – це корумпованість в органах влади, особливо влади судової. І третє – це бездіяльність правоохоронних органів. Ось ці три кити на яких розвивається рейдерство в нашій країні, і розвивається воно шаленеми темпами. І люди, які стали на цей шлях використовують ці умови сповна. Рейдерство англійської «raid» «набіг, облава» - це не дружнє поглинання, це встановлення повного контролю над чужим майном. І встановлення цього контролю дуже часто відбувається за допомогою сили.
  Ця історія розпочалась ще наприкінці 90-х років минулого століття, безробіття в Україні, мільйони наших співвітчизників виїхали на заробітки в інші країни.
  Історія фірми починалася, ще з 90-х років, троє друзів поїхали заробляти кошти в Росію, на північ. Вони були за фахом будівельники, в 90-х роках з будівництвом в Україні було дуже скрутно. Підприємства закривалися, були без роботи. Ініціатором поїздки був Шийко Орест Ярославович, який запросив своїх друзів. Коли були зароблені певні кошти вони вирішили відкрити підприємство на Україні. Було прийняте рішення купити базу відпочинку «Захар Беркут» І розвивати базу «Захар Беркут», як гірськолижну, туристичну базу. Під цей проект в 2002році було засновано ТзОВ «Октант» і генеральним директором був Шийко Орест Ярославович. Після заснування цього підприємства між співзасновниками виникли певні непорозуміння і дійшло до того, що компаньйони залишили роботу на півночі і вирішили займатися своїми справами на Україні. Коли така ситуація сталася, тоді і Орест
  Ярославович вирішив залишити підприємство ТзОВ «Октант» після цього, як він залишив підприємство генеральним директором було обрано Савицького В.М. Очевидно, що це було задумано, напевно, як тимчасове явище. Після цього почалися спроби усунути Савицького В.М. з директора. Звичайно, законним шляхом цього зробити було не можливо, тому що при розтановці сил 50 на 50 це зробити не реально. Почалися судові позови. На кожні збори, які проводилися виносилося те саме питання: заміни генерального директора. Очевидно, що при такій ситуації про порозуміння не могло бути мови. Тому було запропоновано опонентам розлучитися, розійтися, перекупити частки, пропозиція була відхилена і частиною співзасновників було вирішено зробити рейдерське захоплення.
  5 січня 2009 року відбулися позачергові збори ТзОВ «Октант» і саме з цього дня конфлікт увійшов в активну фазу, частина співвласників про ці збори нічого не знала, інша частина участі у зборах не брала. Повідомлення про збори були подані не вчасно, за днів 15 можливо 18, порядок денняй не був зафіксований так, як необхідно, тому не було чого іти, адже повістка дня мала прослухатися і обговоритися, тому нема про що говорити. Найцікавіший момент, згідно з протоколом зборів в них брав участь один з учасників, що вододіє 20% голосів, насправді він був у будинку, де проходили збори. Але згідно його заяви у правоохоронні органи, засвідченої нотаріально, повідомлення про проведення 5 січня 2009 року позачергових загальних зборів.

  # vimeo.com/139121505 Uploaded 330 Plays 0 Comments
 3. Рейдерські захоплення в Україні стали настільки масовим явищем, що не викликають здивування. Чи пам’ятаєте Ви, щоб когось за підробку документів, чи за рейдерське захоплення було притягнуто до відповідальності – звичайно ні. Хоча ще дуже давно великий французький письменник Оноре де Бальзак у своєму творі «Блеск и нищета куртизанок» устами каторжника Вотрена вчить молодого Растіньяка: не крадіть по дрібницях, якщо ви вкрадете 100франків – Вас пошлють на каторгу. Якщо Ви вкрадете мільйон – Ви будете всіма поважаєма людина, так само і в нас – треба красти мільйонами. Абсолютний цинізм, який привів до того, що ніхто не зважає на наш кримінальний кодекс. Хоча у Кримінальному кодексі є стаття 358 п.3 Використання завідомо підробленого документа – карається штрафом до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або арештом до 6 місяців, або позбавленням волі до двох років.
  Нагадаємо суть конфлікту: 5січня 2009 року відбулись позачергові збори ТзОВ «Октант» на яких було переобрано нового генерального директора, але половина співвласників підприємства участі у зборах по різних причинах не брала, отже ці збори можна вважати недійсними. Оскільки, згідно українського законодавства кількість присутні повинна бути більше, ніж 60% учасників товариства. Але протокол зборів виявився сфальсифікованим. У ньому був зазначений один з співвласників, який згідно його заяви, завіреної нотаріально, участі у зборах не брав, жодних документів, пов’язаних з організацією та проведенням позачергових загальних зборів учасників ТзОВ «Октант» 5 січня 2009року не підписував. Як правило, перед будь-якими звітно-виборними зборами проводиться реєстрація акціонерів або співвласників. Через чотири дні новий директор ТзОВ «Октант» укладає договір з приватною охоронно-юридичною фірмою «Аутпост», не маючи жодних установчих документів фірми, яким чином була укладена ця угода журналістам не відомо, поскільки генеральний директор фірми «Аутпост» Устінов Віталій Адольфович на момент виходу передачі в ефір коментарів не надав.
  -Чи можемо ми все-таки від Вас отримати з приводу договору з Вашою фірмою «Аутпост» та ТзОВ «Октант»;
  -А Вам Віталій Адольфович ще не звонив?
  -Не звонив Віталій Адольфович.
  -Він тільки сюда виїзджав, появиться і Він Вам перезвонить.
  Які все-таки документи потрібні, щоб укласти угоду з охоронною фірмою?
  Відповідає провідний спеціаліст з договірної роботи приватної охоронної фірми:
  -перший основний документ, який ми би просили в замовника це лист від нього, про те що він хоче, щоб ми виставили охорону. В ньому має бути зазначено: назва організації, де вона знаходиться, її реквізити, хто підписує лист. Тобто та людина, яка потім буде заключати з нами угоду. Ми в свою чергу вимагаємо основний документ – документ про право власності, чи договір оренди на те приміщення, які вони хочуть, щоб ми охороняли. Ми можем спитати в них свідоцтво про реєстрацію юридичної особи, свідоцтво про платника ПДВ, зареєстрований документ в статистиці.
  Як Ви вже зрозуміли, для того щоб підписати договір між певною фірмою, і охоронною структурою потрібно цілий комплекс документів. Перш за все-це витяг з права власності бюро технічної інвентаризації, або договір оренди. На момент 9.01.2009 р, коли був підписаний договір такого документа у пана Артемова небуло. Він звернувся в бюро технічної інвентаризації лише в квітні, через три місяці після підписання цього договору. Наступний документ – це свідоцтво про реєстрацію юр. осіб, за цим свідоцтвом нове керівництво звернулось в кінці лютого 2009 р. Тобто через півтора місяці, а отримана копія свідоцтва про реєстрацію була лише 4 березня 2009 року напередодні захоплення, яке сталось на наступний день 5 березня 2009р. Наступний документ - довідка з управління статистики, яка була отримана паном Артемовим 27 лютого 2009 року. Через півтора місяці після підписання договору. І нарешті печатка, печатку підприємство отримало лише в березні місяці, адже ще 2 березня, тобто через 2 місяці після підписання договору львівське міське управління міліції відмовило новому керівництву, зокрема пану Артемову в отриманні дозволу на виготовлення печатки і лише 27 лютого 2009 року нове керівництво отримало довідку про реєстрацію платника податку. Отже на момент підписання договору 9 січня 2009 року у пана Артемова, який уклав договір з паном Устіновим був лише протокол зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю «Октант», який був підроблений.
  Чи можна укласти договір лише за сфальсифікованим протоколом зборів з підробленою печаткою.
  Володимир Гураль. Заступник прокурора львівської обл:
  -давайте будемо оцінювати конкретну ситуацію, тобто виник спір, чи вправі були укладати угоду, чи не вправі. Питання законності укладання угоди керівництвом ТзОВ «Октант» призначеним згідно протоколу загальних зборів ТзОВ 5 січня 2009року договорів щодо господарської діяльності підприємства на даний час є предметом розгляду в господарському суді в провадженні якого перебуває справа Савицького

  # vimeo.com/139119181 Uploaded 249 Plays 0 Comments

Рейдерський захват ТК "Захар Беркут" Шийко и Артемов из Москвы РФ

Zaharberkut Oktant

Рейдерский захват туристического комплекса «Захари Беркут» в Сколивском районе, что принадлежало ООО «Октант» был проведен за всеми признаками рейдерского искусства. Сначала 5 января 2009г. сзываются альтернативные собрания предприятия, на которых не…


+ More

Рейдерский захват туристического комплекса «Захари Беркут» в Сколивском районе, что принадлежало ООО «Октант» был проведен за всеми признаками рейдерского искусства. Сначала 5 января 2009г. сзываются альтернативные собрания предприятия, на которых не было кворума, но это не тревожило рейдеров. В протокол вписывается один из соучредителей ООО «Октант», который нотариально утверждает, что участия во внеочередных собраниях ООО «Октант» 5 января 2009р. не брал, никаких документов не подписывал.
Кульминацией стало 5 марта 2009р. когда силами охранно юридической фирмы «АУТПОСТ» была захваченная база «Захари Беркут»
Из листа главы облгосадминистрации Николая Кметя к первому заместителю председателя секретариата Президента Украины Александра Шлапака: «5 января 2009 года были проведены общие собрания участников ООО «Октант» с нарушением действующего законодательства» 5 марта 2009года состоялся силовой захват туристического комплекса «Захар Беркут», 2 марта 2009 года Львовское областное управление милиции отказало в выдаче разрешения на печать №1 для ООО «Октант», поскольку поданные документы не отвечали действительности.
Однако Артемов И.В. изготовил дубликаты учредительных документов и печатей, невзирая на то, что оригиналы учредительных документов находились у Савицкого В.М. который является генеральным директором ООО «ОКТАНТ». Вышеуказанное дает все основания считать, что соглашения от имени предприятия за подписью Артемова И.В. сфальсифицированы заинтересованными на то лицами.
27 февраля Савицкому В.М. поступила информация, что неизвестными лицами в разрешительную систему города подан комплект документов для получения дубликата печати №1. Он соответственно отреагировал, написал заявление и было отказано в изготовлении печати. То есть на время силового захвата, как и на время проведения собраний печати у оппонентов быть не могло.
А главным заинтересованным лицом рейдерского силового захвата туристического комплекса «Захар Беркут» был совладелец ООО «Октант» Орест Ярославович Шийко.

Наиболее интересным в этой ситуации является то, что Владимир Михайлович Савицкий – генеральный директор ООО «Октант», который владеет базой «Захар Беркут» с 25 декабря 2008 года по 9 января 2009 года находился на стационарном лечении 8-й клинической больницы г. Львова, а собрания состоялись 5 января в 2009 г., следовательно его освобождение от должности, как ни крути нельзя считать законным. В ст.40 Кодекса законов Украины о труде, содержится запрещение относительно освобождения работников в период их временной неработоспособности или отпуска.

Схема рейдерского захвата базы «Захар Беркут» происходила по сценарий голливудского или русского блокбастера. Приблизительно 6,30 на микроавтобусах и на джипах приехали больше 60 людей. Часть была в форме охранной фирмы «Аутпост», около 20 работников ГСО (Государственной службы охраны !) и много гражданских, какие они функции выполняли неизвестно. Факт в том, что они также в том принимали участие. У тех охранников, которые были внизу работники «Аутпосту» забрали мобильные телефоны, радиостанции, и закрыли в комнате отдыха.

Часть их заняла станцию где происходит посадка пассажиров, часть сразу зашла в гостиницу. Оперативные группы «Аутпоста» вооружены были скорее всего все пистолетами травматического действия, там в основном бывшие работники спецподразделений. Сказали, что меняется руководство, охрана также меняется.
4 июня 2009г. после неоднократных обращений следственный отдел Франковского райотдела милиции возбуждает уголовное дело за ст. 358 КК Украины «Подделка документов, печатей, штампов и бланков, их сбыт. Использование поддельных документов»
Но уже на следующий день судья Франковского районного суда Гинда Оксана Николаевна посанову следствия о возбуждении уголовного дела по иску Ореста Шийка отменяет, Апелляционный суд возвращает дело на новое рассмотрение. Но уже другой судья Ильчишин Надежда Васильевна опять отменяет посанову о возбуждении уголовного дела. Чего так боится Орест Шийко? Почему так упрямо не хочет установление истины?

Некоторые выводы суда вызывают огромное удивление «. уголовное дело касается интересов Шийка О.Я., а посанова нарушает права и законные интересы.» То есть подработать протокол собраний и засвидетельствовать его печатью неизвестно каким образом – это называется, языком суда, нарушения законных интересов.

«Никакими данными об отсутствии кого-то из участников орган досудебного следствия не владел.» но заявление одного из участников общества, что ни одного участия в работе собраний он не брал была. Дальше из постонови суда: «.експертизой или исследованиям подделки, следственная не владела»
Но, как следственная милиции могла сделать соответствующие экспертизы, если суд это дело закрыл? В материалах суда никоим образом не упомянутый договор между директором ООО «Октант» Артемовим и директором фирмы «Аутпост» Устиновим, ведь милиции даже не дали возможности исследовать эти дела.

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.