1. freshmail.pl

  Kody trackingowe pozwolą Ci dowiedzieć się ile osób zrealizowało wytyczone przez Ciebie cele. Innymi słowy, ile osób dotarło do stron na których umieściłeś kody trackingowe. Dzięki kodom dowiesz się jak zachowują się odbiorcy Twojego mailingu, co pozwoli na optymalizację strony oraz kolejnych kampanii.

  Aby kod trackingowy zadziałał musisz osadzić na stronie, której aktywność chcesz mierzyć fragment kodu HTML. Dane zbierane są od momentu w którym użytkownik kliknął w link zawarty w wiadomości i przeszedł konkretną ścieżkę, czyli odwiedził strony na których osadzone są kody.

  Kody trackingowe znajdziesz wybierając “ustawienia” w prawym górnym rogu, a następnie “kody trackingowe” z lewego menu oraz “Generuj kody”. Kilka kodów powinno być gotowych do wklejenie na stronę. Możesz dołożyć kolejne klikając przycisk na dole tabeli z kodami.

  Jeśli nie wiesz jak osadzić kody trackingowe na stronie, prześlij je swojemu programiście lub administratorowi strony. Wynika to przede wszystkim z kwestii bezpieczeństwa. Jeśli kod zostanie osadzony w nieodpowiedni sposób, może spowodować niepoprawne wyświetlenie się całej strony. Istnieje również możliwość, że przy niewłaściwym osadzeniu kodów trackingowych, zebrane dane nie będą wiarygodne.

  W raportach możesz sprawdzić ile osób zrealizowało ustawione na konkretnych stronach cele. Abyś mógł lepiej porównać wyniki, są one zaprezentowane w formie wykresu, prezentującego ilość wejść na konkretne podstrony w określonym zakresie czasu.

  # vimeo.com/150666017 Uploaded
 2. Załóż darmowe konto na freshmail.pl

  Dzięki opcji “Kont dostępowych” możesz nadać uprawnienia do swojego konta FreshMail innym osobom: znajomym, współpracownikom, podwykonawcom.

  Jeśli chcesz dodać nową osobę, wybierz “Ustawienia” dostępne pod awatarem w prawym górnym rogu, a następnie opcję “konta dostępowe” w lewym menu.

  Po kliknięciu w przycisk “Dodaj osobę” otworzy się nowe okno. Tutaj możesz dodać informację o nowym użytkowniku oraz określić poziom jego uprawnień.

  Możesz łączyć rodzaje uprawnień. Na przykład nowe konto może mieć dostęp do wszystkich opcji lub tylko do raportów. Wszystko zależy od tego, jakie zadania ma wykonywać we FreshMailu.

  Dzięki temu rozwiązaniu, kilka osób może korzystać z tego samego konta bez konieczności wylogowania się za każdym razem, kiedy ktoś inny będzie chciał z niego skorzystać.

  # vimeo.com/150012856 Uploaded
 3. FreshMail.pl

  Opcje list ułatwią Ci zarządzanie danymi w bardziej efektywny sposób. Aby z nich skorzystać, wybierz ustawienia konta a następnie zakładkę “Listy odbiorców” w lewym menu.

  Możesz tutaj ustawić domyślną nazwę i email nadawcy. Każdorazowo pojawiają się one w pierwszym kroku Kreatora Kampanii, więc nie będziesz musiał ich wpisywać przy tworzeniu nowej kampanii.

  W kolejnym kroku określisz po ilu nieudanych próbach dostarczenia wiadomości odbiorca powinien zostać zakwalifikowany jako “odbijający”. Odbicia wiadomości dzielą się na dwa rodzaje:

  Odbicia miękkie oznaczają że wiadomość nie może zostać dostarczona w danym momencie. Może to być spowodowane np. przepełnioną skrzynką mailową odbiorcy, albo problemami technicznymi serwera poczty.
  Odbicia twarde oznaczają, że wiadomość nie może zostać dostarczona ponieważ adres odbiorcy już nie istnieje.

  Krótko mówiąc, dzięki tej funkcjonalności unikniesz wysyłek mailingów na nieaktywne adresy.

  W kolejnym kroku określisz ile czasu mają odbiorcy na potwierdzenie swojego adresu, na który chcą otrzymywać wiadomości.

  Jeśli zapisujący się do Twojego newslettera nie potwierdził chęci otrzymywania wiadomości, możesz wysłać mu maila przypominającego. Określ po jakim czasie od zapisu przypomnienie powinno zostać wysłane.

  Możesz także ustawić automatyczne usunięcie odbiorcy ze wszystkich Twoich list w momencie kiedy kliknie w link rezygnacji dowolnej wiadomości, jaką od Ciebie otrzymał.

  Ostatnia opcja pozwoli Ci na określenie maksymalnej częstotliwości otrzymywania Twoich wiadomości przez odbiorców w konkretnych listach.

  Utrzymywanie higieny bazy jest istotnym elementem działań email marketingowych. Ustawienia list odbiorców pozwolą Ci utrzymać Twoje kontakty w porządku, bez zbędnych i niepotrzebnych adresów.

  Pamiętaj - więcej nie znaczy lepiej - zwłaszcza gdy mówimy o bazie odbiorców. Skoncentruj się na komunikacji z aktywnymi odbiorcami, którzy chętnie czytają wiadomości od Ciebie.

  # vimeo.com/148395273 Uploaded
 4. FreshMail.pl

  Hasło do swojego konta możesz zmienić w dowolnym momencie. Po wybraniu ustawień konta, wybierz opcję “Bezpieczeństwo i hasło”, dostępne z lewego menu.

  FreshMail oferuje trzy poziomy bezpieczeństwa hasła: niskie, średnie i wysokie. Różnią się one wymaganiami, jakie musi spełniać nowe hasło. Powinno być ono na tyle silne, by nikt nie mógł włamać się do Twojego konta. Zalecamy wybór minimum średniego poziomu bezpieczeństwa. Wybierz odpowiedni poziom, wpisz swoje stare hasło oraz dwukrotnie nowe i zapisz zmiany.

  # vimeo.com/148395274 Uploaded
 5. FreshMail.pl

  Weryfikacja adresu email nadawcy pozwala nam zagwarantować najwyższą dostarczalność oraz wskaźnik otwarć zarówno Tobie jak i pozostałym naszym klientom. Pozytywna weryfikacja adresu email pozwala wysyłać mailingi z dowolnego adresu w twojej domenie.

  Jeśli chcesz dodać nowy adres email nadawcy, kliknij avatar w prawym górnym rogu i wybierz “Ustawienia”. Następnie wybierz “Weryfikację adresu email”, którą znajdziesz w menu po lewej stronie

  Kliknij przyciski “Weryfikuj nowy adres email” i wpisz adres, który chcesz wykorzystać do wysyłki mailingów. Następnie kliknij żółty przycisk na dole okna.

  Na koniec na podany adres otrzymasz od nas wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Kliknij w niego, by dokończyć weryfikację nowego adresu nadawcy.

  # vimeo.com/148395275 Uploaded

Przewodnik - Ustawienia konta

FreshMail PRO

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.