Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Müdürü Aydın Dorsay, 12-23 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen "Batı Yakasının Hikâyesi" festivalini ve hazırlık sürecini anlattı.

# vimeo.com/149971072 Uploaded

Follow

Batı Yakasının Hikâyesi

Borusan Sanat PRO

“BİFO’nun her yıl Aralık ayında gerçekleştirdiği tematik festival bu yıl ” adıyla Amerikan müziğine odaklanıyor. 12–23 Aralık tarihleri arasına yayılan dokuz konserden oluşan etkinlik, Amerikalı efsane şef ve besteci Leonard Bernstein’ın kızı Jamie Bernstein’ın…


+ More

“BİFO’nun her yıl Aralık ayında gerçekleştirdiği tematik festival bu yıl ” adıyla Amerikan müziğine odaklanıyor. 12–23 Aralık tarihleri arasına yayılan dokuz konserden oluşan etkinlik, Amerikalı efsane şef ve besteci Leonard Bernstein’ın kızı Jamie Bernstein’ın piyano eşliğinde anlatıcı olarak yer aldığı “Leonard Bernstein: Anniversaries” adlı etkinlikle Borusan Müzik Evi’nde başlayacak.Gershwin, Bernstein, Copland, Adams gibi Amerikalı besteciler veya Amerika temalı yapıtlar yazmış olan bestecilerin yanı sıra 20. yüzyılda müziğe yön veren Amerikalı sanatçıların yapıtları Güher & Süher Pekinel, Evelyn Glennie, Nicolas Alstaedt, Kit Armstrong, Bang On A Can All-Stars, Hezarfen Ensemble ve sa.ne.na gibi yıldız solistler tarafından seslendirilecek.

“Batı Yakasının Hikâyesi” kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler, 2010 yılından bu yana İstanbul’un müzik yaşamında alternatif sesleri duyurmaya devam eden Borusan Müzik Evi’ni bir mekân olarak BİFO’nun sezonuna dahil edecek.”
batiyakasi2015.com

 

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.