1. Tütününüzün nem seviyesi, aldığınız tadı ve içiminizi yakından ilgilendirir. Çok kurumuş veya fazla nemli bir tütün size keyifli bir içim sağlamayacaktır. Tütününüzün nem seviyesini test etmenin en basit yönteminden kısaca bahsedelim. Yöntemin orjinal ismi “pinch test”. Biz buna tütünü “sıkıştırma testi” diyeceğiz. Elinize test etmek istediğiniz tütünden bir tutam alın. İki parmağınızla tütünü sıkıştırın; birkaç saniye bekleyin. Daha sonra tütünü bırakın ve gözlemleyin. Bıraktığınızda kırılıp ufalanıyor ve dağılıyorsa, tütününüz çok kuru, birbirine yapışıp kaldıysa çok nemli, birbirinden hızlıca ayrılıyor, çözülüyor ve eski haline geri dönebiliyorsa iyi bir nem seviyesine sahiptir diyebiliriz.

  Satın aldığınız tütün, teneke kutuda satılanlardan ise, vakumlanarak kapatılmıştır. Kutuyu açmadığınız sürece uzun yıllar saklayabilirsiniz, ancak kutu açılınca vakum bozulur. Teneke kutular düzgün kapandığında, nemi, plastik poşetli tütünlere göre daha iyi muhafaza eder. Ancak açılan tütün zaman ile kaçınılmaz olarak kuruyacaktır. Fikir vermek gerekirse, kapağı açık bırakılan tütün 3-5 gün içinde kurumuş, 1 hafta sonrasında ise tüm nemini yitirmiş, “takır takır” hale gelmiş olur. Kapalı bir teneke-plastik kapta ise bu süre tahmini 1.5-2 aydır.

  Çözüm: Tütününüzü, cam kavanozlarda saklayabilirsiniz. Herhangi bir cam kavanoz işinizi görecektir, çoğunun kapağı vakumludur. Tütününüz kuruduğu zamanda dünyanın sonu değildir, nemledirebilirsiniz. Nemlendirmek için dikkatle bir kaç damla su serpiştirip tekrar kapatabilirsiniz, nem içeride dağılacaktır ve 1-2 günde tütün kendini toparlayacaktır. Popüler olarak dilden dile dolaşan diğer bir yöntem, kuruyan tütüne portakal, mandalina vb. kabuğu atmaktır. Bu yöntem de gayet yaratıcı ve işe yarayan bir çözümdür. Kapalı kap içerisinde 1-2 günde, kuru tütün bu kabuklardaki nemi çekecektir.
  http://www.adiyamantutunu.com/tutun-nasil-saklanir.html

  # vimeo.com/120001739 Uploaded 92 Plays 0 Comments
 2. Adıyaman Tütünü Toptan ve Parekende Açık Tütün Satışı. İhsan Parlak 0542 542 7484
  http://adiyamantutunu.wordpress.com/
  http://adiyamantutunu.com/
  http://www.celikhantutunu.net/
  http://adiyamantutunu.org/

  # vimeo.com/91603514 Uploaded 99 Plays 0 Comments

Adıyaman Tütünü

Adıyaman Tütünü

Bu kanal Adıyaman Tütüncülük resmi Youtube kanalıdır. Bu kanalda adıyaman tütünü, çelikhan tütünü, adıyaman çelikhan tütünleri, tütün çeşitleri, captain black harmanlı tütün ve küba tütünü hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayırca web sitemizi…


+ More

Bu kanal Adıyaman Tütüncülük resmi Youtube kanalıdır. Bu kanalda adıyaman tütünü, çelikhan tütünü, adıyaman çelikhan tütünleri, tütün çeşitleri, captain black harmanlı tütün ve küba tütünü hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayırca web sitemizi ziyaret ederik parekende ve toptan tütün satın alabilirsiniz. Tütün satışlarımızı Türkiye'nin her tarafına yapmaktayız. Siparişleriniz yurt içi kargo ile 1 gün arayla elinizde.
Sizde Türkiye'nin en kaliteli Çelikhan Dağ tütünü içmek istiyorsanız hemen bizimle irtibata geçin. 0542 542 7484 - İhsan PARLAK
http://adiyamantutunu.com
https://www.facebook.com/AdiyamanTutunculuk

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.