1. 10-11 Mayıs 2016 Eskişehir Anemon Otel

    # vimeo.com/166487383 Uploaded 3,423 Plays 0 Comments

Anadolu Animasyon Yarışması

Anadolu Animasyon Yarışması

2. ANADOLU ÇİZGİ FİLM YARIŞMASI

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı da, kuruluş amacına doğrultusunda, gelişen sektörlere destek verme, girişimcilerin önünü açma adına Türkiye’de çizgi film ve animasyon sektörü için bir ilki gerçekleştiriyor. 1.…


+ More

2. ANADOLU ÇİZGİ FİLM YARIŞMASI

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı da, kuruluş amacına doğrultusunda, gelişen sektörlere destek verme, girişimcilerin önünü açma adına Türkiye’de çizgi film ve animasyon sektörü için bir ilki gerçekleştiriyor. 1. Anadolu Çizgi Film Yarışması düzenleyen BEBKA, sektörün ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığını ve rekabet edebilirliğini artırmak ve potansiyeline dikkat çekmeyi hedefliyor. Serbest temalı yarışma Türkiye çapında amatör ve profesyonel herkesin katılımına açık. Yarışma, sektörün yanı sıra bu alanda epey mesafe kat eden Eskişehir’in potansiyelini duyurmayı da hedefliyor. Yarışmayla, ‘Eskişehir’de çizgi film okulu var’ algısı oluşturularak, yatırımcı çekmek amaçlanıyor. Burada yarışma logosuna da bir parantez açalım. Nasrettin Hoca, lale, Eti figürü ve bilgisayarın olduğu logo, karakteri ve ruhu olan bir teknolojik üretime vurgu yapıyor. Artık çizgi film izlemek değil çizgi film yapmak zamanı. Zemin müsait, şartlar olgunlaşıyor. Tek gereken yaratıcı beyinlerin desteklenmesi ve cesaretlendirilmesi.

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.