1. Колгосп імені Дженезіса Пі-Орріджа
  "ІДІЛія"
  акція, 2015

  Відповідно до закону про декомунізацію низка об’єктів монументального мистецтва часів СРСР підлягає демонтажу. Як наслідок сучасного спрощеного й однобічного розуміння історії, нічим не кращого за радянську версію історичного матеріалізму, за цими витворами не визнається жодної художньої цінності. Окремими представниками влади і “діячами” культури ці мозаїки та барельєфи розглядаються як безперечно шкідливі і небезпечні, “інфіковані”, такі, що мають бути стертими з лиця землі.

  Така позиція притаманна не лише українським реаліям: широкого розголосу отримали факти знищення предметів світової спадщини бойовиками Ісламської держави. Сповідуючи подібну до вітчизняної фундаменталістську логіку - логіку іконоборства, - терористи ліквідують альтернативні власному варіанти світорозуміння. Ми звертаємося до візуального коду ІДІЛ (широке застосування медіа-технологій становить одну з основних складових могутності терористичної організації): використовуючи ідентичну медіа-зброю, прагнемо не знищення, а збереження культурного надбання задля маркування українських антикультурних практик.

  Акція полягає у проведенні типових для ІДІЛ фото- і відеозйомок, що знаменують перемоги у їхній боротьбі. Ми мімікруємо під терористів, закриваючи свої обличчя на схожий манер, і розгортаємо наш стяг, також більш ніж подібний до чорного стягу ісламістів - однак шахаду на ньому замінює абсурдне гасло. Тло для наших дій - місця, що раніше вміщували в собі витвори монументального мистецтва. Цією дією ми чітко визначаємо своє розуміння процесів, що відбуваються, і намагаємося зупинити наступ варварства за допомогою радикальної образності.

  Несподіваною реакцією на акцію став монолог жінки-глядача. Виступивши з рішучим осудом того, що розгортається у неї перед очима, вона була змушена послуговуватись взаємовиключними аргументами, які одночасно проголошували непомітну для неї солідарність з нашими цінностями і закликали до застосування репресивних заходів на нашу адресу. Цей спонтанний акт м’якої агресії стає черговою ілюстрацією непослідовності, хиткості та умовності сучасної декомунізації.

  # vimeo.com/136712727 Uploaded 4 Plays 0 Comments
 2. Genesis P-Orridge Kolkhoz
  "The Sound of Crime Shall Never Fade out", 2015
  video, 51'18"

  Crimean speech of Vladimir Putin with it numerous ovation was edited to make every piece of applause repeat again and again till the end, creating the wall of noise. While the sound is terrible, it is less awful then the crime of regime and its henchmen.

  ------------------
  Колгосп імені Дженезіса Пі-Орріджа
  "Звук злочину ніколи не затихне", 2015
  відео, 51 хв. 18 с.

  Запис "Кримської промови" В. Путіна з її численними оваціями президенту було відредаговано таким чином, що кожен звуковий фрагмент оплесків не затихає, а повторюється знову і знову, відтак накопичується і створює стіну шуму.
  ------------------
  Колхоз имени Дженезиса Пи-Орриджа
  "Звук преступления никогда не затухнет", 2015
  видео, 51 м. 18 с.

  Видео "Крымской речи" В. Путина с ее многочисленными овациями в адрес президента было отредактировано таким образом, что звук в каждом эпизоде аплодисментов не затухает, а повторяется вновь и вновь, накапливается на протяжении видео, создавая стену шума.

  # vimeo.com/128918961 Uploaded 17 Plays 0 Comments
 3. Tiananmen Square Pacman, 2015
  video, 2'47"

  April Fools’ service from Google offers to play a classical arcade on the map. However, it doesn’t pay any attention to the fact that urban spaces are not only the place of users’ peaceful life. Streets are the place for protests, battles, and historical events. The video shows Pacman placed on the North part of Tiananmen Square and nearby, including Chang'an Avenue, where the Tank Man shot was taken. Figure and actions of Pacman represent protesters with his struggle and defeat.

  The artwork aims to remind about Google’s support for Chinese Internet censorship. At the moment materials about Tiananmen Square protests are not available in the People's Republic of China.

  # vimeo.com/128935258 Uploaded 23 Plays 0 Comments
 4. sound collage, 5′25″

  # vimeo.com/128936273 Uploaded 11 Plays 0 Comments
 5. Documentation of action, 2014, Kyiv.

  Liza Korniichuk's shot.

  # vimeo.com/129155129 Uploaded 12 Plays 0 Comments

Genesis P-Orridge Kolkhoz

Ievgenii Kazak

Art-group, Kyiv

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.