Karolina Śleziak Tesna Project Official

Karolina Śleziak Tesna Project - Your Kindness
utwór z albumu 'Tesna' w wersji live nagrany na 28. Silesian Jazz Meeting w Rybniku 21.11.2013

realizacja zdjęć | Movie Art Studio
montaż | produkcja | FMC MEDIA LLC

# vimeo.com/83223154 Uploaded 145 Plays 0 Comments

Follow

Karolina Śleziak Tesna Project Official

FMC MEDIA

official website: http://www.tesnaproject.com
official website: http://www.karolinasleziak.com
facebook official page: http://www.facebook.com/karolinasleziak.tesna

Tesna Project to projekt muzyczny, którego sercem jest Karolina Śleziak.

Z założenia projekt ma formę…


+ More

official website: http://www.tesnaproject.com
official website: http://www.karolinasleziak.com
facebook official page: http://www.facebook.com/karolinasleziak.tesna

Tesna Project to projekt muzyczny, którego sercem jest Karolina Śleziak.

Z założenia projekt ma formę otwartą, co oznacza, że skład instrumentalny, jak również personalny towarzyszących jej muzyków nie jest ściśle określony. Zależny jest on od potrzeby artystycznej utworów i zastosowanych środków wyrazu, aby móc w pełni oddać nastrój i emocje. Wśród muzyków, którzy do tej pory współpracowali z Karoliną Śleziak należy wymienić znakomitych polskich muzyków jazzowych, takich jak: pianiści Michał Wierba, Bartek Kalicki, gitarzysta Przemysław Strączek, kontrabasista i gitarzysta basowy Piotr Południak, perkusista Grzegorz Masłowski oraz wokaliści Agnieszka Kurowska i Sebastian Dudzik.
Inspiracją do powstania Tesna Project stał się tytuł płyty Karoliny – „Tesna” – który swoje korzenie ma w gwarze śląskiej od zwrotu „mie je tesno za Tobom”, co można przetłumaczyć jako „tęsknię za Tobą”.
Producentem i managerem projektu jest Boguslaw Cibis i FMC MEDIA LLC.

Od dziecka zafascynowana sztuką. Już jako siedmiolatka rozpoczęła edukację muzyczną w klasie fortepianu. Pochłonięta muzyką instrumentalną nigdy nie chciała rezygnować ze śpiewania i tworzenia własnej muzyki płynącej prosto z serca i wyrażającej najgłębsze emocje. W wieku 17 lat napisała piosenkę, którą wykonała razem z orkiestrą i chórem na potrzeby musicalu “Nie lękajcie się”, który został zarejestrowany w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Od tego momentu tworzenie własnych piosenek, stało się dla niej naturalne jak oddychanie. Silnie inspiruje ją jazz, pop, blues i funky oraz tacy artyści jak Stevie Wonder, Dianne Reeves, Roberta Gambarini czy Erykah Badu. W czerwcu 2013 roku światło dzienne ujrzał jej debiutancki album “Tesna” nagrany ze znakomitymi polskimi muzykami jazzowymi. Na swoim koncie ma liczne występy m.in. na takich festiwalach jak Jazz w Ruinach, Silesian Jazz Voices, Sliesian Jazz Meeting i Międzynarodowy Cieszyński Festiwal Jazzowy.

 

Browse This Channel

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.