1. event sayfası: facebook.com/events/1007362765978456/
  Tilki#VII; Erin İlkcan Aslan - WABI-SABI
  .
  Japonca sade, maddeye değil maneviyata değer veren, alçakgönüllü ve doğayla uyumlu anlamına gelen “wabi” ile eskimiş, solmuş, zamanın izlerini taşıyan anlamına gelen “sabi” kelimelerinin birlikteliğiyle yeni bir anlama kavuşan wabi-sabi en kısa şekilde "kusurlu güzellik" olarak tanımlanmaktadır.
  Wabi sabi’ye göre hiçbir şey tamamlanmış değildir, her şey hareket halindedir. Bu hareketliliğin tanığı olabilmenin yolu da sadeleşmektir.
  §
  Wabi – Sabi is shortly defined as the imperfect beauty and combined with the words of ‘’wabi’’ which means plain, giving value to spirituality not on material, humble and ‘’sabi’’ which also known as rusty, withered and bearing
  the marks of time in Japanese.
  According to Wabi – Sabi, nothing has been completed and everything is on motion. The only way to to witness this mobility is to be simplified.

  # vimeo.com/162189029 Uploaded 1,177 Views 0 Comments
 2. etkinlik sayfası:facebook.com/events/1543926285900893/
  90'z Screenprint Exhibition
  80’lerde doğduk, 90’larda çocuk olduk. Şapkamızı ters taktık; Walkman kulağımızda havamıza baktık. Boş zamanlarımızda taso üter, Atari oynardık.
  Tabletimiz, telefonumuz yoktu o zamanlar. Çizgi filmlerimiz vardı bizim. Onlar için sabah erkenden kalktık, elimizde Meybuz saatlerce seyre daldık. Bazen ninca törtıs olduk; bazen gost bastırs! Ne şarkılarını doğru düzgün söyleyebildik; ne isimlerinin yazılışını öğrenebildik. Ama sevdik onları. Samimi sevdik, içten sevdik. He-man’i abimiz; Zeyna’yı ablamız bildik.
  Gün gelir belki Beverly Hills’de pembe Cadillac’a bineriz dedik. O da olmazsa Bart’ın kaykayına taliptik. Zaman hızla akıp geçti, anlayamadan büyüdük. Hayatlarımız değişse; tasolar tasalara dönüşse de içimizdeki çocuk hiç değişmedi. İşte o çocuk, bizi bir araya getirdi. Herkes özlediği çizgi karakterini seçti, çizdi, bastı, sergiledi.
  Tüm Alf çocuklarını sergiye bekliyor, Forever 90’s diyoruz!
  Sanatçılar;
  Cincinius, Zezeah, Kaan Bilaloğlu, Uçman Balaban, Bertan Berkol, Burak Şentürk, Burak Beceren, Selin Çınar, Can Dağlı, Uzay Çöpü, Can Gürgül, Cinss, Derin Çiler, Yavuz Öztürk, Ham Hams, Murat Kalkavan
  .
  Beautifully track by: Kavinsky (Suburbia)
  Label: Mercury Records

  # vimeo.com/160806042 Uploaded 208 Views 0 Comments
 3. A fresh start.

  Yazan ve Yöneten: Bahadır B. Yaşar
  Oyuncular: Anıl Kaya
  Kamera Operatörü: Simon Schulz
  Steady Cam Op.: Arne Herden
  Kurgu: Anna-Maria Schneider
  Müzik: Tom Karaczko
  Yapımcı: Levent Arslan

  # vimeo.com/159939208 Uploaded 41 Views 0 Comments
 4. etkinlik sayfası: facebook.com/events/107377519659041/
  Kablolu T.V.
  Her şey aslında serginin adında da yer aldığı gibi 1995’te Ankara’ya taşınıp eve “Kablolu T.V.” bağlatmamızla başladı. 9 yaşındaydım ve dünyanın en iyi gezi belgeselleri ve çizgi filmleri merak uyandırıcı bir kurgu ve Türkçe dublajla karşımdaydı. Yetersiz eğitim sisteminden alamadığımı veren bir araçtı o dönem televizyon, rafine ve çabuk bilgiye ulaşmanın başka alternatifinin olmadığı bir dönemde izleyici için eşi bulunmaz özgür alanlar yaratabiliyordu.
  İşlerimdeki görsel tavrın doksanlar televizyonculuğuna özellikle Nickelodeon’ın eklektik estetiğine dayanıyor olduğunu düşünüyorum.
  Yaptığım şey bir araya gelmesi gereken imajları bir araya getirmekten öte değil aslında, gündelik ve kolay tüketilebilen şeylere ilgi duydum hep. Yoğun anlamlar vadeden, dünyayı kurtarmak, toplumları dönüştürmek gibi sakallı amcaların yazdığı kalın kitaplara dayanan ideolojilere katkı yapacak yeni şeyler üretmek ilgimi çekmedi hiçbir zaman, uzun sergi metinleri de aynı şekilde.

  # vimeo.com/159217890 Uploaded 641 Views 0 Comments
 5. Efe Solmazlar - Yüzde Yüz İndirim 11 - 18 Mart tarihleri arasında Tilki'de...
  Facebook event page :facebook.com/events/1537270376567218/
  .
  Yüzde Yüz İndirim
  Bizlere küçük amerikan rüyaları gördürten kültürel sermaye, alanına dahil ettiği her maddi oluşumu (bu ister beyaz küpünden kopamayan sanat nesnesi isterse eyfel kulesi olsun) çevreye, yere ya da mekana yatırım araçları olarak kazandırır. “Yüzde Yüz İndirim” adlı çalışma tilki’nin içerisine bir vitrin elemanı edasıyla yerleştirilerek, modernizm çıkışlı bu tavra göndermede bulunmaktadır. Çalışma Daniel Büren’in sanatsal mecradaki sorgularına özdeş nitelikler taşıyor gibi gözünse de daha güncel deyimi ile bir teşhir kolu olan viral tutumu benimser ve bu tutum içerisinde hazır nesne fenomenini tekrar ele alır. Teknoloji alanındaki enformasyon akınının var etmiş olduğu viral kültürün yüzeysel estetiği, bizlere yapay denilebilecek arzularımızı perçinletmektedir. “Yüzde Yüz İndirim” bu tutumu benimsemiş olan jenerasyona alternatif gerçekliğimizi ve bu gerçeklikte oluşan cemaatlerin var olma koşullarını yüz yüze denilebilecek samimiyette hatırlatmaya çalışır.
  .
  Beautifully track by: Max Ritcher (Berlin by Overnight)
  Producer: Daniel Hope
  Remixed by: CFCF

  # vimeo.com/158796888 Uploaded 436 Views 0 Comments

KelleKoltukta's Big & Silver Screen

Kelle Koltukta Plus

Friends which were going to the same high school started to visualise their projects, and scripts. They got bigger as they met more friends in college. Ideas turned into scenarios, scenarios turned into short movies.

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.