MAUI.EE Windsurfing

 1. maui.ee/8370

  Täna oli küll raske päev ; ) Unelmate peegelsiledad lained muudkui veeresid randa ja tuult ei olnud üldse. Lainelaudurid muidugi rõõmustasid, aga kuna mul on kõrvadega mingi jama – vesi sisse läheb, aga välja ei tule – ja arst keelas pea märjaks tegemise ära, siis mõtlesin, et kui ma purjega lähen ja vette ei kuku, siis on kõik korras. Õhtu eel tekkiski mingi õrn tuuleõhk, aga siiski nii vaikne, et ainus võimalik sõidukoht oli ikkagi see pagana Sunset oma naksti kokkukukkuvate liinidega. Ma sain tänu oma uuele vaikse-ilma-imepurjele (4.7) siiski üllatavalt lihtsasti liikuma, ehkki isegi pisike rus14 (Raskina?) sõitis 4.8-ga. Jaan sai ka korra välja merele ja püüdis kinni oma viimase kuu aja parima laine. Kahju, et tal kaamerat standardvarustuses ei ole. Ja jälle murti maste.
  Läbi kaamerasilma ei pruugi see välja paista, kuid selliste lainetega Sunset on vähemalt minu jaoks väljaspool igasuguseid mugavuspiire. Ei ole seal sõitmises midagi igavat või üdini tuttavat. Igal sammul varitsevad uued üllatavad ohud ja sunnivad mõtlema, kas ikka tasub selle või teise lainega või mõne uue äkkideega kaasa minna, kas need riskid on ikka seda väärt. Ja enamasti ei tekigi isu veidi ohtlikumasse kohta tükkida. Päris uudsed mõtted mu peas : )

  # vimeo.com/60105365 Uploaded 121 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode
 2. There was no waves, so the camera went to cruise around...

  # vimeo.com/59919369 Uploaded 96 Plays / / 2 Comments Watch in Couch Mode
 3. maui.ee/8358

  Nädal aega siledat vett ja tuulevaikust saigi läbi. Õnneks. Ja nagu auhinnaks kruttisid Windguru tüübid kohe üles 3.5 meetrise ennustuse. Nad muidugi võiksid nüüd teised LAV-i surfikohad ka sinna tagasi kruttida : ) Aga jah, vahepealsed udused ja vaiksed ööd olid muidu väga toredad, ainult et kõik Kaplinna laevad hädaldasid merel ja hüüdsid öö läbi. Umbes nii nagu Steve Zissou filmis, kus Steve küsis Ned Plimptoni käest, et kas kuuled, kuidas vaalad laulavad, Ned kuulas ja vastas, et imeilus, huvitav, millest nad laulavad : ) Samu hääli tegid kõik meie suured “konteiner”-vaalad siin, terve öö.

  Aga jah. Kui veel sellist ilma peaks tulema, siis Sunseti peale ma seda enam raisata ei kavatse. Nagunii ma aerial’e ei julge (veel?) nii suurest lainest hüpata ja sileda laine tekkimiseks oli lainet ikka vähevõitu. Jaan tuli õige pisut varem kaldale ja nägi, kuidas ühele julgele itaallasele pea 4 meetrine laine kaela kukkus. Kõlab lustakalt ja õpetlikult.

  # vimeo.com/59755440 Uploaded 149 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode
 4. maui.ee/8325

  Paistab et tuule tellis Koebergi tuumaelektrijaam, mis asub Melkbosist umbes 5 km põhja pool otse mere ääres ja mille “tünnid” siit kenasti näha on. Tänane 3.3 meetrine laineennustus koos 20 m/s lähedase tuulega teab mis nauditavaid tingimusi ei tekitanud, ja pole ka ime, kuna vähemalt mulle pole lainesõiduks kaugeltki nii palju tuult vaja, hoopis enam abi oleks suuremast lainest. Alar, Jaan ja Penny ei viitsinudki kuigi kaua mööda vett põrgelda, ma sain oma 3 tundi ikka täis. Abi oleks muidugi ka väiksemast lauast ning purjest, aga 1-2 päeva pärast neid siia kaugele maale kaasa tassida ei ole ka sügavat mõtet. Lihtsuses peitub võlu.
  Tugevama tuulega on mul juba mõnda aega omad lainesõidunipid: surun jalad veeel sügavamale aasadesse, võtan, kui meeles on, bottom turn'i ajal tagumise käega poomist kaugemalt kinni, muidugi üritan leida siledamaid laineid, mida enamasti sellise tuulega kusagilt võtta pole, ja proovin laineliini mööda võimalikult käppelt allatuult liikuda. See viimane ei tule küll veel hästi välja ja väga lihtne on end lainesse kinni sõita ja hoogu kaotada, mille tulemusena purjes kohe jälle rohkem tuult on. Igatahes oli hea näha, et osasid hüppajaid ja veidi kogenenumaid sõitjaid tänane liigne tuul ei seganud. Ja vilksamisi nägin jälle delfiine, veidike allpool veepiiri, üksteise kõrval läbi vee tuhisemas.

  # vimeo.com/58995073 Uploaded 75 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode
 5. maui.ee/8311

  Finally a 3.5 meter wave forecast. It seems that 2.5 meter waves only generate some shore-break here, or perhaps I haven't found the right spots that also work with smaller waves? Anyway, after 3.5 hours of conditions like that I was totally exhausted. Saw a pack of dolphins enjoying the same waves that we were. Such a bliss.

  # vimeo.com/58845135 Uploaded 121 Plays / / 0 Comments Watch in Couch Mode

MAUI.EE Windsurfing

maui.ee Plus

Windsurfing videos by MAUI.EE

Browse This Channel

Shout Box

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels. Channels