NEWNEW! 2010

Záznam koncertu spojený s interview anglického hudebníka Jona Hopkinse, jenž účinkoval v rámci hudebního večera festivalu NEWNEW v brněnském klubu FLÉDA.

(Využijte HD kvality. Omluvte prosím problémy se stativem.)

"Jon Hopkins je anglický hudebník, skladatel a producent. Ve své tvorbě uplatňuje výuku hry na klavír v dětství, stejně tak pohlcení různými odnožemi elektronické hudby, od rave po drum´n´bass, které v době jeho adolescence otřásaly Londýnem. Ve svých osmadvaceti letech je velmi úspěšným producentem, který si zasloužil sympatie například Coldplay, Davida Holmese nebo Briana Eno, který si ho všiml po vydání Hopkinsova druhého alba Contact Note z roku 2004.

Spolupracoval také například s Massive Attack nebo Four Tet. Jeho hudba umí pohladit jemnou tvář elektroniky digitálním chladem, stejně jako se opřít o beaty s tepavým groovem. Tento studiový samouk čaruje s akustickými vrstvami i rytmickými smyčkami a pro jemnocit pro atmosféru si ho vybral ke spolupráci i baletní choreograf Wayne McGregor. Vydává například na Just Music,Little Big Records (Aphex Twin, Merzbow nebo Micachu & The Shapes), poslední kolaborativní počin s Brianem Eno Small Craft on a Milk Sea vyšel u Warp Recods."

převzato z newnew.cz

# vimeo.com/21056372 Uploaded 221 Plays 0 Comments

NEWNEW! 2010

GUERILLA.film Plus

NEWNEW! 2010 BRNO Fléda & Dům umění města Brna

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.