Uludağ Info

Apple Pie - #35

APPLE'IN RENKLİ LOGOSU AÇIK ARTIRMADA!

Apple Pie’ın yeni bölümünden herkese merhaba!
Apple’ın 1977′den 1998 yılına kadar kullandığı renkli logosu, açık artırmaya çıkıyor. İşte detaylar!

Grafik sanatçısı Rob Janoff imzalı logosu açık artırmaya çıkıyor. Cupertino’daki yönetim binasında kullanılan iki tabela, Haziran ayında 10 ila 15 bin ABD doları fiyat ile açık artırmaya çıkacak. Tabelalardan biri köpükten yapılmış ve 1,16 m x 1,25 m boyutunda. Diğer tabela ise fiberglasstan yapılmış ve boyutları 84cm x 92cm.

Açık artırma British auction house Bonhams tarafından gerçekleştirilecek. Yetkililere göre her iki tabela da 1997 yılında söküldükten sonra uzun süredir Apple’da görev yapan bir çalışana verilmiş.

APPLE STORE'LAR 13 YAŞINDA!

13. yıl önce Steve Jobs, her zamanki gibi yine riskli ama iddialı bir hamle yapmıştı. Apple Store’lar çılışının 13. yıldönümünü geçtiğimiz hafta kutladı! İşte macera dolu 13 yıl!

İlk Apple Store, Virginia McLean’deki Tysons Corner Center’da 19 Mayıs 2001 saat 10′da hizmete açıldı. Riskli bir hamle olarak görülen ve para kazanması beklenmeyen mağazalar bugün dünyanın en karlı perakende satış noktaları. Dönemin ve hatta günümüzün pek çok önemli yayıncısı ve analisti, bu mağazaların iş yapamayacağını düşünüp onlarca yazı yayınladı. Günümüzde 254 tanesi ABD’de olmak üzere dünya genelinde 424 Apple Mağazası bulunuyor.

HAFTANIN UYGULAMALARI

Programımızı, haftanın öne çıkan uygulamalar listesiyle kapatıyoruz! Önümüzdeki programda görüşmek dileğiyle, hoşçakalın!

Top-5’in 5. sırasında, Amerikan Ulusal Hokey Ligi’ne dair her detayı bulabileceğiniz uygulama NHL GameCenter var!

4. sırada ise, dünyanın neresinde olursanız olun, yakın çevrenizdeki basketbol sahalarıyla ilgili güncel bilgileri size vermeyi amaçlayan uygulama Huupz var!

Haftanın 3 numarası, extreme sporlara dair her türlü Türkçe bilgi ve içeriğin yer aldığı mecmua uygulaması TAHTA var!

İkinci sıra, futbola dair görsel materyallerin yanısıra, istatistik bilgileri; görüş paylaşımları gibi birçok özelliği bulunan Forza Football uygulamasının.

Haftanın birincisi, size toplam 15 spor dalında, dünya çapında tüm liglerin ve karşılaşmaların canlı yayın akışını sağlayan SofaScore.

Uploaded

Uludağ Info

Uludağ

Uludağ'ın Resmi Vimeo Kanalıdır.
The official channel for Mount Uludağ
http://www.uludaginfo.com

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.