Vaření.cz

V této epizodě se dozvíte jak si vyrobit výborný horký nápoj pro chladné nejen zimní večery.

Další epizody receptů s Vaření.cz najdete na adrese: http://video.vareni.cz/

---------------------------------------------------------------

A co jste o grogu možná nevěděli? (a ví to Wikipedie)

Grog je horký alkoholický nápoj. Skládá se z rumu a vařící vody. Existují i další varianty nápoje, ve kterých se místo rumu používá jiný alkohol, například koňak, griotka či whisky.

Historie:

Od 17. století do roku 1970 se na lodích Royal Navy dával posádce rum jako lodní příděl. Nezřídka byla následkem nedisciplinovanost a opilost. V roce 1740 dal proto anglický viceadmirál Edward Vernon svým námořníkům pít rum zředěný horkou vodou. Později se nápoj ředil i s cukrem a limetkovou šťávou. Vernonova přezdívka byla „Old Grog“, protože nosil často pláštěnku z grogramu, hrubé látky z hedvábí a vlny. Toto jméno se brzy přeneslo na nápoj. V chladnějším klima Velké Británie se pil grog horký. Od začátku 19. století je nápoj známý i v Německu. Pojem "groggy" označoval původně pocit, kdy člověk vypil příliš grogu. Dodnes se používá na popsání vyčerpaného stavu.
Podle jiné interpretace je slovo grog zkratkou z Grand Rum Of Grenada a bylo vytvořené Angličany po dobytí tohoto karibského ostrova v 18. století. Tato verze se pravděpodobně zakládá na dodatečném pokusu o vysvětlení, podobně jako chybná interpretace zkratky SOS (nesprávně „Save Our Souls“).

---------------------------------------------------------------

Zkuste také další recepty na grog na Vaření.cz

Jahodový grog: http://recepty.vareni.cz/jahodovy-grog/

Grog s pomerančem: http://recepty.vareni.cz/grog-s-pomerancem/

Švédský grog: http://recepty.vareni.cz/svedsky-grog/

# vimeo.com/3773710 Uploaded 12.7K Plays 0 Comments

Vaření.cz

Vareni.cz

Kanál Vaření.cz vznikl, aby se k Vám snadněji dostávala videa, recepty a nápady z projektu Vaření.cz, který je vůbec nejnavštěvovanějším portálem o kulinářství pro každý den.

Doufáme, že se Vám budou naše videa líbit, podívejte se, komentujte a nebuďte…


+ More

Kanál Vaření.cz vznikl, aby se k Vám snadněji dostávala videa, recepty a nápady z projektu Vaření.cz, který je vůbec nejnavštěvovanějším portálem o kulinářství pro každý den.

Doufáme, že se Vám budou naše videa líbit, podívejte se, komentujte a nebuďte k nám milostiví. Děláme to pro Vás.

Browse This Channel

Shout Box

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.