wSensie.tv

 1. Współczesna cenzura nosi na sztandarach hasła liberalne, a cenzorzy mają usta pełne "wolności słowa". W rzeczywistości jednak pluralizm opinii na Zachodzie niemal nie istnieje.

  W Polsce walec tłumiący dyskusję na niewygodne dla radykalnych "postępowców" tematy jeszcze tak daleko się nie posunął, ale nadciąga z wielkim impetem. Tam także rewolucjoniści zaczynali od mobilizowania grupek aktywistów całkowicie oddanych sprawie. W kontekście naklejek "Gazety Polskiej", Europejskie Stowarzyszenie Dziennikarzy oznajmiło, że dziennikarz nie może być przeciwko LGBT. Dziś zabrania się naklejek. Co zostanie ocenzurowane jutro? Czy ocenianie idei bądź ludzi może być dyskryminacją? Jakie postępy poczyniła cenzura demokracji liberalnej w stosunku do epoki minionej?

  O polit-poprawności, cenzurze oraz "nowoczesnych" formach małżeństwa z Pawłem Lisickim rozmawia Marek Miśko w programie "Wierzę".

  "Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć – my – próbujący być katolikami.

  # vimeo.com/355693352 Uploaded 127 Plays 0 Comments
 2. Recz się stała niesłychana. Umiłowany przywódca ludu polskiego postanowił zabrać głos w sprawie internetowych potworów, które żyją w kablach. Jak wieść gminna niesie, owe stwory to jakieś trolle, czy inne. Nasz ukochany mąż stanu nie boi się ich, bo sam w młodzieńczych latach walczył z nimi niczym lwica o młode. Nie martwcie się Polacy, tylko ON wie jak z nimi walczyć i jak je skutecznie pokonać. Jego celny umysł już zdiagnozował problem, a rozum już wie co zrobić.
  Biada nam wszystkim, gdy go zabraknie.

  "Rozmowa ze mną" to program satyryczny Olivera Pochwata poświęcony najwybitniejszemu politykowi i prezydentowi. W każdym odcinku ikona walki z "komunom" komentuje bieżące tematy: polityczne, niepolityczne, naukowe, być może nienaukowe, społeczne, medialne i niemedialne. Najwybitniejszy syn ziemi polskiej, który miał taką prezydenturę, jakiej nie będzie przez najbliższe 500 lat. Swoimi "radami" uczy, doradza, a przede wszystkim bawi.

  # vimeo.com/355580775 Uploaded 35 Plays 0 Comments
 3. Vito Casetti ponownie zaprasza wszystkich na swój autorski program "Warszawa Vita", w którym na nowo odkrywa Warszawę i jej mieszkańców.

  Gościem czwartego odcinka programu "Warszawa Vita" jest człowiek wielu talentów - bokser, karateka i aktor. Taki jest właśnie Henryk Dąbrowski. Oprócz talentów aktorskich i sportowych Henryk Dąbrowski za czasów minionej władzy był również w Biurze Ochrony Rządu. To właśnie wtedy przyjacielowi Vito Casettiego przypadł "zaszczyt" ochrony Jana Pawła II podczas jego pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r.

  Ciao! W każdy czwartek o godzinie 19.00 Vito Casetti zaprasza na program "Warszawa Vita". Szczere rozmowy, ciekawi goście i włoski temperament. Odkryj Warszawę na nowo!

  # vimeo.com/355283800 Uploaded 61 Plays 0 Comments
 4. Zapachy towarzyszące produkcji rolnej na wsi były, są i będą. Ministerstwo Środowiska planuje ponowić pracę nad kontrowersyjną ustawą odległościową. Ustawa ta, zwana inaczej odorową, w teorii ma chronić mieszkańców wsi przed uciążliwościami zapachowymi, w praktyce jednak spędza sen z powiek rolnikom i producentom, którzy obawiają się, że nie będą mogli powiększać swoich gospodarstw rolnych. Przy czym, uciążliwość zapachowa ma być oceniana subiektywnie. Produkcję rolniczą, odzwierzęcą, prowadzi nie tylko Polska, ale także inne kraje UE. Dlaczego i komu przeszkadzają akurat polskie zapachy? Ustawa na pewno nie leży w interesie rolników i producentów żywności, ale czy na pewno ma chronić mieszkańców wsi? Które jej przepisy są szczególnie niebezpieczne? O zagrożeniach dla polskiej produkcji rolnej red. Ewa Zajączkowska rozmawiała z Prezesem Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktorem Szmulewiczem.

  – Pod płaszczykiem ochrony środowiska i ochrony mieszkańców wsi, chce się tworzyć ustawę, która zahamuje możliwość rozwoju, a doprowadzi również do zwijania już istniejącej. Jeżeli chcemy poważnie myśleć o naszej produkcji rolnej i bezpieczeństwie żywnościowym kraju (…) to nie powinniśmy wprowadzać tego typu ograniczeń, bo możemy za chwilę zostać uzależnieni od produkcji rolnej z innych części świata (…) Nigdzie w Unii Europejskiej nie obowiązuje odpowiednik naszej ustawy odorowej. Istnieją jedynie zgody środowiskowe wymagane przy większych ilościach zwierząt

  – tłumaczył Wiktor Szmulewicz w programie "Polska na serio".

  – "Organizacjom ekologicznym" proponuję rezygnację z lotów samolotami, jazdy samochodami, używania prądu elektrycznego, itd. Bądźmy konsekwentni

  – powiedział Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

  Łukasz Warzecha oraz Ewa Zajączkowska prowadzą program "Polska na serio". Rozmowy z politykami, publicystami i blogerami. Świeży punkt widzenia na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach. W każdy poniedziałek o godzinie 20.00 "Polska na serio" z redaktorem Łukaszem Warzechą. W każdy czwartek o godzinie 20.00 na program zaprasza Ewa Zajączkowska.

  # vimeo.com/355067257 Uploaded 40 Plays 0 Comments
 5. W dzisiejszym odcinku Stanisław Michalkiewicz i Rafał Otoka-Frąckiewicz skomentowali przedwyborcze rozgrywki partyjnych liderów. Nie zabrakło także komentarza o dzieleniu skóry na niedźwiedziu i emocjach, które pojawiają się, gdy ambicje polityków nie są zaspokajane. W tym kontekście publicyści odnieśli się m.in. do sojuszu Pawła Kukiza z ludowcami i jego prawdziwej twarzy.

  – Do wyborów jeszcze został ponad miesiąc, a cały klub poselski Kukiz'15 już właściwie przestał istnieć, bo tam właściwie wszyscy się wynieśli (...)

  – zauważył Stanisław Michalkiewicz.

  Publicysta skrytykował także flagowy program Pawła Kukiza, z którym startował w wyborach w 2015 r. dotyczący JOW-ów, mówiąc, że były to "naiwne postulaty".

  – Nie to, że jetem taki mądry, ale przewidywałem to w 2015 r., kiedy Paweł Kukiz taką gwiazdą pierwszej wielkości na firmamencie zabłysnął, że jeżeli on nałoży jakiś program na tę falę antysystemowości, która go niesie, to nawet będzie zjawiskiem trwałym i pożytecznym, ale to się nie udało. Nie było żadnego programu - zdaje się, że to przekracza jego możliwości, bo on tak się zataczał od ściany do ściany i poza tymi jednomandatowymi okręgami wyborczymi, to właściwie nic nie powiedział

  – skomentował publicysta w programie "W podwójnym nelsonie".

  – Przecież to są prawdziwe wybory, bo o tym, kto się znajdzie na "jedynkach" - i tu już nawet nikt tego nie ukrywa, że o to chodzi - nie decydują żadni wyborcy, tylko prezesi partii, a w najlepszym wypadku sztaby partyjne. Ten kto ma "jedynkę" może się już uważać za wygranego. To musi tylko zostać przyklepane w głosowaniu. Zatem prawdziwe wybory przeprowadza ok. 30 osób w państwie, bez żadnej kontroli z czyjejkolwiek strony

  – mówił Stanisław Michalkiewicz w rozmowie z Rafałem Otoka-Frąckiewiczem.

  Cotygodniowy komentarz do spraw bardziej i mniej bieżących. Duet, którego nikomu nie trzeba przedstawiać – Stanisław Michalkiewicz w towarzystwie Rafała Otoka-Frąckiewicza. W każdą środę o godzinie 20.00. Wszystkie chwyty są dozwolone!

  # vimeo.com/355055679 Uploaded 461 Plays 0 Comments

wSensie.tv

wSensie.TV Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Łukasz

  Czy można liczyć na to że zablokowane "Wierzę" z 28 lipca też się tu pojawi?

  by Łukasz

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.