wSensie.tv

 1. Dziś w nieco sentymentalnym nastroju zapraszamy na ostatni odcinek "Polska na serio" w składzie Rafał Ziemkiewicz i Rafał Otoka-Frąckiewicz. Duet znakomitych komentatorów dziękuje Wam za ten wspólnie spędzony czas i serdecznie Was pozdrawia. Na pożegnanie Rafały w swoim stylu, bez taryfy ulgowej dla szeregowych aparatczyków i partyjnych wodzów skomentują bieżące wydarzenia polityczne, koncentrując się rzecz jasna na koronakryzysie.  

  Kto tak naprawdę skorzysta na tzw. tarczy antykryzysowej? Czym różni się zawieszona kampania od kampanii niezawieszonej w przypadku kandydatki Kidawy-Błońskiej? Co dalej z taktyką "totalności" opozycji? Platforma odżyje? Czy raczej na horyzoncie zaczynają zlatywać się zielono-czerwone sępy? Czy w coraz trudniejszej sytuacji dzielny przewodniczący Borysek, podejmie próbę ratowania partyjnych interesów negocjując z samym Naczelnikiem Państwa?   

  Na ile poważne są przepychanki w obozie władzy? Czego chcą "czerwoni", a na co liczą "biali"? W co tak naprawdę gra stojący nad nimi wszystkimi Komendant? I co w końcu zrobić z tymi wyborami prezydenckimi? Odpowiedzi na te, i inne istotne pytania w finałowym odcinku "Polska na serio".   

  # vimeo.com/402195138 Uploaded 959 Views 0 Comments
 2. Dzisiejszy "Podwójny kontekst" odbędzie się w warunkach trwającej kwarantanny. Podczas programu przez Łukasza Warzechę oraz prof. Antoniego Dudka poruszone zostaną tematy oczywiste i nieoczywiste. Oczywiście prześledzony zostanie temat koronawirusa oraz tego, jak Unia Europejska w obliczu kryzysu próbuje zachować twarz. Eksperci ocenią również, jak z nowymi wyzwaniami radzi sobie polski rząd.

  A skoro już przy Polsce i naszych rodzimych politykach jesteśmy… I tu zaczęło się dziać! Prowadzący przeanalizują propozycje Prawa i Sprawiedliwości. Dowiemy się więc, czy "tarcza antykryzysowa" to faktycznie tarcza dla polskiej gospodarki. A ponieważ i opozycja wtrąciła swoje trzy grosze, to i o niej będziemy mogli posłuchać.

  Prof. Antoni Dudek i Łukasz Warzecha w programie "Podwójny kontekst" przyjrzą się temu co ważne, istotne i warte uwagi. Na rozmowy zapraszamy w co drugą sobotę miesiąca o godzinie 20.00.

  # vimeo.com/401384460 Uploaded 273 Views 0 Comments
 3. Śmierć, Sąd Boży, Niebo albo Piekło – tych trzech rzeczy możemy być pewni, choć niektórzy wydają się przymykać na te prawdy oczy. Każdy człowiek będzie musiał stanąć przed Bogiem i odpowiedzieć za swoje czyny podczas życia.

  Bóg stworzył nas jako istoty wolne i jako takie mamy dążyć do przestrzegania boskich praw z wolnego wyboru. Osiągnięciem naszego celu ma być uwieńczenie naszej wolnej determinacji, która tylko w ten sposób będzie miała charakter zasługi.

  Na sądzie szczegółowym nasze życie zostanie porównane z życiem Chrystusa, który przyszedł na świat, abyśmy upodobnili się do niego i dzięki temu doznali zbawienia. Wszystko zostanie poddane osądowi: każdy nasz czyn, myśl, słowo, gest, zachowanie. Zobaczymy wyraźnie dzieło naszego życia i ujawni się, czyje podobieństwo było nam bliskie: Chrystusa czy szatana.

  I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach

  Laudetur Iesus Christus! Zapraszamy na magazyn katolicki "Wierzę" z Markiem Miśko i Pawłem Lisickim.

  "Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć – my – próbujący być katolikami.41

  # vimeo.com/399648672 Uploaded 728 Views 0 Comments
 4. Koronawirus rozgościł się w Europie na dobre. Nasz kontynent po raz kolejny pokazał swoją otwartość i przyjął azjatyckiego gościa do siebie. Polacy nie mogli być gorsi, czym prędzej pobiegli do sklepów po chleb i sól…a także papier, ryże, makarony i inne smakołyki. W końcu nie wiadomo, co nowy gość lubi!

  Państwo polskie również postanowiło się godnie zaprezentować. Na początek pokazało to, z czego słyniemy najbardziej – biurokrację. Okazuje się, że nawet w stanie podwyższonego ryzyka nie można zapominać o urzędnikach. Cóż za pamięć i troska! A przy okazji i zwykli Polacy się czymś zajmą. Nie było co robić w domu? No to teraz mogą się czymś zająć i usiąść do wypełniania dokumentów. Dobre to nasze państwo, prawda?

  Okazało się również, że wirus jest rasistą. A nawet jeśli nie sam wirus, to na pewno jest nim Donald Trump, który ma czelność uparcie nazywać wirusa chińskim. W całym tym zamieszaniu i ogólnym wariactwie musiało znaleźć się również miejsce dla pani Sylwii Spurek. Co więcej, przekonaliśmy się, że nawet lewica potrafi zmienić myślenie, gdy znajduje się w obszarze bezpośredniego zagrożenia – Finlandia znakomitym przykładem.

  A do tego wszystkiego Unia Europejska, Niemcy i Włosi. Oj, działo się w tych ostatnich dniach! Nic dziwnego, że Rafał Otoka-Frąckiewicz zaszalał w "Cotygodniowej dawce złych wiadomości".

  Legendarne Pitu Pitu w klasycznej i niezmienionej formie powraca, aby cieszyć oczy i uszy szerokiej publiczności, w każdy piątek o 20.00 tylko na wSensie.pl.

  Fot. A. Radzik, materiał użyty do tła: YouTube / Green Screen Effects

  Kanał Pitu Pitu Extra na YT: youtube.com/user/rafalhubert

  # vimeo.com/399239814 Uploaded 1,063 Views 0 Comments
 5. Wiele osób uważa, że możemy poznać i doświadczyć Boga w codziennych zdarzeniach. To, co dla innych jest przypadkiem, dla innych jest znakiem. Co jednak, gdy przestrzegamy boskich praw i praktykujemy naszą wiarę, ale nie czujemy Boga?

  Jest wiele osób, które mimo wykonywania boskich nakazów i zaleceń, nie czują jego obecności. Czasem wystarczy losowy "wypadek", a ich wiara się załamuje. Wszystko przez brak odpowiedniej relacji z Panem Bogiem. Słowo Boże niejednokrotnie mówi nam o tym, abyśmy zaufali Bogu i poszli w nieznane. Więc odwagi! Laudetur Iesus Christus! Zapraszamy na nowy odcinek programu Deus Vult z X. Michałem Chacińskim.

  "Deus Vult" (Bóg tak chce) - pod tym zawołaniem i pod sztandarem krzyża przez wieki gromadzili się mężczyźni i obrońcy Europy. "Deus Vult" to cykl kazań ks. Michała Chacińskiego przeplatany Ewangelią na dany dzień. Zapraszamy w każdą niedzielę tuż po magazynie katolickim "Wierzę".

  # vimeo.com/399148081 Uploaded 212 Views 0 Comments

wSensie.tv

Świat Rolnika info Business

Browse This Channel

Shout Box

 • marianciu

  Przyłączam się do wniosku , aby wrzucić zablokowane przez YouTube zablokowane "Wierzę".

  by marianciu

 • Paweł

  Cieszę się, że dalej będzie można oglądać :)

  by Paweł

Heads up: the shoutbox will be retiring soon. It’s tired of working, and can’t wait to relax. You can still send a message to the channel owner, though!

Channels are a simple, beautiful way to showcase and watch videos. Browse more Channels.